SIX SENSES KOCATAŞ MANSIONS, ISTANBUL, RAMAZAN AYININ EŞSİZ RİTÜELLERİNE HAYAT VERİYOR

Boğaz’ın en nadide kıvrımlarından Sarıyer’de konumlanan Six Senses Kocataş Mansions, Istanbul, Ramazan ayına özel hazırladığı Anadolu mutfağının fark yaratan lezzetlerini buluşturduğu iftar menüsü, Ramazan eğlenceleri ve özel konaklama teklifleri ile misafirlerini ağırlıyor

 

İstanbul’un en huzurlu yakasında, Boğaz’ın hemen kıyısında yer alan Six Senses Kocataş Mansions, Istanbul, deniz ile yeşilin buluştuğu eşsiz ambiyansı, özel konaklama teklifleri, Ramazan eğlenceleri ve Anadolu’nun kadim lezzetlerinin sunulduğu seçkin iftar menüsü ile Ramazan ayı boyunca benzersiz bir deneyim sunuyor. Six Senses Kocataş Mansions, Istanbul, canlı müzik performansları, çocuklara özel geleneksel ‘Hacivat ile Karagöz’ ve ‘Aşık ile Maşuk’ gösterileri ile Ramazan ruhunu doyasıya yaşatıyor.

 

Kocataş ve Sait Paşa Yalılarının da içerisinde yer aldığı 30 dönümlük arazi üzerinde kurulu Six Senses Kocataş Mansions, Istanbul, geniş odaları, butik otel atmosferi ve sürdürülebilirlik felsefesi ışığında sunduğu üstün konaklama ve servis anlayışıyla dikkat çekiyor. Odaya sahur servisi ve özel konaklama teklifi ile Ramazan’da da şehrin kalabalığından uzakta, tarihi yalılarda kusursuz bir deneyim vadediyor.

 

Six Senses Kocataş Mansions’un tarihi avlusunda yer alan Chef Erdal, Ramazan ayına özel olarak hazırladığı iftar menüsüyle misafirlerini Anadolu mutfağında gastronomik bir yolculuğa çıkarıyor. Hurma, Ege zeytinleri, petek bal, Afyon manda kaymağı, yayık tereyağı, pastırma, yerel peynir tabağı ve kuruyemişleri içeren iftariyeliklerle başlayan lezzet yolculuğu, iftar sofralarının vazgeçilmezi çorba ile devam ediyor. Anadolu’nun kadim mutfağının öne çıkan lezzetlerinden yaprak salata, taze baharatlarla lezzetlendirilen acılı Antep ezme, fettah, muhammara ve köpoğlunun yer aldığı iftar menüsü kızarmış içli köfte, pastırmalı humus ve fındık lahmacun ile şölene dönüşüyor. Ana yemekte sunulan Adana kebap, çıtır kanat, tavuk but şiş, kuzu şiş ve köfteden oluşan karışık kebap tabağı ise iftar menüsünün yıldızı oluyor. Seçkin lezzetlerin bir arada sunulduğu menüde, Ramazan sofrasının vazgeçilmez tatlısı güllaç, manda kaymağı ile servis edilen vişneli ekmek kadayıfı ve baklava çeşitleri lezzet şölenini doruğa çıkarıyor.

 

Six Senses Kocataş Mansions, Istanbul sizleri Anadolu mutfağından kadim lezzetlerin bir arada sunduğu seçkin iftar menüsü ve özel Ramazan programları ile modern, zarif ve sürdürülebilir bir deneyime davet ediyor.

Aysha

Muhafazakar Moda ,Tesettürlü Bayan Kombinleri ,Kadın Sağlığı konulu aysha.com.tr sitesinin yöneticisidir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın