Siyah Saç Rengi Kimlere Yakışır: Siyah Saç Bakımı Nasıl Olur

 

Siyah Saç Rengi Kimlere Yakışır
Siyah Saç Rengi Kimlere Yakışır

Biliyorsunuz ki siyah saç rengi zordur çünkü siyah rengi dünyadaki tüm renkleri içerisinde barındıran bir renk tonudur aslında. Bu yüzden siyah ne kadar asil bir renk görünse de ten pigmentine ne kadar uyumlu olursa o kadar dikkat çekici ve güzel görünüm sağlanır. Ancak ten pigmentine zıt tercihler yapılarak da zıtlıkların pozitif uyumu yapılabilir tabi ki. Siyah saçlar kimlere yakışır diye düşünüyorsanız, beyaz tenli renkli gözlü olup siyahı tercih etmek aslında uyumlu gibi görünmese de zıtlığın güzelliği kullanılmış olunur.

Siyah Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Özellikle saçlarını siyaha boyatan kadınlar için saç bakımı zor olabiliyor. Açık tenli ve açık renkli saçlara sahip kişilerde siyah renk kendini gösterecektir. Siyah boyanın etkisinin geçmesiyle beraber diplerden açık renk saçların gelmesi kötü bir görüntü oluşturacaktır. Bunu önlemek için düzenli olarak saçlar takip edilmeli, boyanın etkisi geçmeden önlem alınması gerekir.

Siyah Saç Bakımı Nasıl Yapılır
Siyah Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Mavi Siyah Saç Rengi Kimlere Yakışır

Mavi ve siyah saç rengi, eşsiz iki rengin mükemmel uyum sağlamış tonudur. Ancak bu renk tonu riskli bir tondur. Ten rengine uymayan bir mavi siyah renk tonu ile saç boyanırsa ten renginin normalinden daha koyu görünebilir. Bu yüzden pamuk gibi beyaz bir tene sahipsen hiç şüphesiz bu ton tam senlik olacaktır. Eğer buğday tenliyim ben diyorsan üzülme mavi siyahın daha açık mavi olan tonunu keşfetmelisin. Mavi saç rengi kimlere yakışır?

Mavi Siyah Saç Rengi
Mavi Siyah Saç Rengi

Mavi siyah kimlere yakışır sorusunun cevabını  da verdiğimize göre yeni yazımızda görüşmek üzere.

Gri Saç Rengi Kimlere Yakışır makalemize bir göz atın..

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.