Siz hayal ediyorsunuz, onlar tasarlıyorlar… “Tarzı Hayal”

 

Onlar hayalinizdeki tarzı sizin için ortaya çıkarıyorlar. Trendleri belirleyen, her daim yenilikçi ve fark yaratan bir markadan, Tarzı Hayal’den bahsediyoruz. Tarzı Hayal Türkiye’de mobilya konsepti oluşturmada, lider ve takip edilen bir marka olma özelliğinin yanı sıra özgün tasarımları ile de yeni dönemin dikkat çeken isimleri arasında yer alıyor. Merak ettiklerimizi Tarzı Hayal Genel Müdürü Süleyman Zoral yanıtladı…

 

Öncelikle Tarzı Hayal’i kısaca tanıyabilir miyiz?

Tarzı Hayal 2008 yılında Okan Türkoğlu ve eşi Özge Türkoğlu tarafından 5300 metrekarelik butik bir mobilya atölyesi olarak kuruldu. Tarzı Hayal Kendi özgün tarzında modern mobilyalar tasarlayıp üreterek farklı tasarımlar seven tüketici kitlesine ulaşmayı başardı. Bununla beraber sektörde çok iyi bilinen birçok büyük mobilya markasıyla da iş birliği yaparak onlara tasarım ve ürün temini yapmaya başladı. İş hacmimizin artmasıyla ilk üretim tesisimiz bize yetmediği için İnegöl içerisinde yeni lokasyonlarda 4 farklı üretim tesisi daha kurduk ve bugün toplam 17000 metrekare kapalı alanda kurumsal ve perakende müşterilerimiz için tasarım ve üretim yapmaya devam ediyoruz.

Tarzı Hayal bu süreçte ev mobilyasının haricinde proje işleri konusunda da çok başarılı oldu. Yurtiçinde ve yurtdışında AVM, otel, restoran, büyük villa siteleri vb. onlarca büyük iç mimari projeyi tasarladık ürettik ve kurulumunu gerçekleştirdik.

 

Tarzı Hayal’in özel bir anlamı var mı?

Tarzı Hayal ismini hayallerinizdeki tarzı ürünlerimize yansıtmak istediğimiz için markamıza

verdik.

 

Ürünleriniz çok modern ve şık…Peki, ürün çeşitlerinizde neler var?

Genel olarak ürün gamımızda modern mobilya tarzında her şey var. Yemek odası takımları, yatak odası takımları, sehpalar, sandalyeler, berjerler ve tamamlayıcı aksesuarlar. Bunlar haricinde ikinci firmamız Vilusa Sofa da yine modern ve Amerikan coastal tarzında koltuk takımları üretimi yapıyoruz.

 

Öne çıkan ürünler renkler ve yenilikler var mı?

Türkiye de fazla örnekleri görünmese de son dönemlerde üretimini yaptığımız ürünlerde, geri dönüştürülmüş antik ahşaptan imal edilen ürünler, yapay olarak eskitilmiş yüzeyler ve yine eskitilerek yumuşatılmış renkler öne çıkıyor.

Tam olarak yenilik olarak sayılmasa da son dönemde doğal dokuların üzerinde, parlak, renkli ve ışıltılı aparatlar ile elde edilen kontrast görüntü insanların dikkatini çekiyor.

 

Malum bahar geldi … Tarzı Hayal’in bu mevsime özel yeni çalışma ve konseptleri mevcut mu?

Geçtiğimiz ay içerisinde Tarzı Hayal’ in 2021 yılı kataloğunu tamamladık. Bu kataloğumuzda bahar ve yaz ayları için canlı tonlarda yeni ürünlerimiz de mevcut.

 

 

Peki, kişiye özel ürünleriniz mevcut mu?

Müşterilerimiz mevcut ürünlerde genelde kendi kumaş ve renk tercihlerini yapmaktadır. Bu sebepten ürünlerimiz aslında kişiye özel üretiliyor diyebiliriz.

 

Tarzı Hayal’in hedef kitlesi kimler?

Genel olarak aşırı gösterişten uzak , ahşap dokusunu seven yalın ama şık tasarımları tercih eden kullanıcılar bizim hedef kitlemizi oluşturmaktadır.

 

Müşterileriniz ürünlere hangi sosyal mecralardan ulaşabiliyorlar?

Müşterilerimiz ürünlerimizi kurumsal internet sitemizden veya instagram ve facebook da Vilusasofa ve Tarzı Hayal sayfalarından görebilirler.

 

 

 

 

 

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın