Sonbahara Star Adımı

Yaz aylarını geride bıraktığımız şu günlerde öncelimiz sonbahar mevsimi için cildimizi hazırlamak olmalı. Peki bunun için ne yapmalıyız? Bol su içerek, sağlıklı beslenerek, hatta cildimize kolajen takviyesi alarak sağlıklı bir cilt için yatırım yapmamız gerekiyor. Her sene modayla birlikte makyaj trendleri de yenileniyor. Geçtiğimiz yıllardaki takma kirpikler, abartılı makyajlar yerini doğal görünüme bırakıyor. İşte bu sezonun sonbahar makyaj trendleri.

Simge Öztürk

 

 Fondöten Devri Kapanıyor

Fondöten ve pudralarla cildimizi tamamen kapatmak yerine, güneş koruma özelliği olan renkli nemlendiriciler ve cilt tonunu eşitleyerek cildin daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayan BB kremler ile ultra doğal ve ve bakımlı cilt görünümü elde etmiş olursunuz.

Kontür Tarihe Karışıyor

Özellikle sosyal medyada birçok ünlüde de gördüğümüz kontür makyaj artık etkisini kaybediyor. Bronzlaştırıcılar ve hightlighter’ları kullanmaya bir süre ara vermemiz gerekiyor. Bu sezon krem allıklarla elmacık kemiklerinizi ön plana çıkartabilirsiniz, böylelikle daha doğal daha fresh bir görüntü elde etmiş olursunuz.

Buzul Bakışlar Ön Planda

Geçtiğimiz sezonun favori göz makyajı olan neon renkler kendini göstermeye devam ederken mavi lilanın ortaya çıkaracağı buzul bakışlar etkisini göstermeye başlayacak. Metalik ve simli göz makyajlarının çıtası bu sezon yükselerek üç boyutlu ışıltılı bakışlar ön planda olacak.

Canlı ve Dinamik Göz makyajı

Sonbahar ve kış sezonunun en göz alıcı makyaj tekniği canlı ve dinamik gözler. Pembe, mavi, turuncu başta olmak üzere birçok canlı renkte far ile göz makyajı yapılabilir. Işıltılı göz makyajı sevenler için parlak krem farlar alternatif olarak kullanılabilir. Özellikle ikisi de birbirinden çarpıcı ve iddialı olan kırmızı ve turuncu tonları dudaklarda kendini yoğun olarak göstermeye devam ederken gözlerler de ise hafif esintiler yaratarak kendini göstermeye devam edecek. Yeni trendlere ayak uydurmak istiyorsanız takma kirpik etkisi yaratan rimeller, renkli eyeliner’lar çarpıcı bakışlar, parti havasında gözler sonbahar kış sezonuna imzasını atacak.

Sezonun En iyi Ruj Trendi

Bu sezon çok daha cesur tonlar ön planda olacak. Kırmızı ruj her sezon olduğu gibi bu sezonda da kendini ön plana çıkartacak. Kırmızı ruj ile makyaj yapılırken dikkati yalnızca dudaklara çekmek için gözlerin boş bırakılması gerekir. Bunun yanı sıra turuncu ve nude tonları da bu sezonda ön planda olacak. Özellikle doğal görünümden hoşlanıyorsanız beyaz ışıltılı ve nude tonlarındaki parlatıcılar sizi daha doğal ve bakımlı gösterecektir.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

istanbul escort bayan