Spor Ayakkabıdan Daha Fazlası: Retro Modeller

Anusha Zubairy

Yaz kış demeden, rahatlık ve şıklıktan ödün vermeyenler için spor ayakkabılar hep ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Moda dünyasına girdiğinden bu yana yılların eskitmediği retro spor ayakkabılar her dönemin trend parçaları ile kombinlenip yeni bir akım oluşturuyor. 2018’de de artık retro diyebileceğimiz ayakkabılar dolabımızdaki saltanatını sürdürecek gibi görünüyor.

PEKİ, NİYE VAZGEÇEMİYORUZ?

Çünkü retro spor ayakkabıların verdiği rahatlık bir yana her mevsimde ister spor ister şık bir takım ile kombinlenebilir. Kendi tarzını konuşturmak isteyenler retro modasından yararlanarak, etkileyici tarzlar ortaya çıkarabiliyorlar. Sokak stillerinde en çok karşımıza çıkan retro spor ayakkabılarının elbise ve etek ile kombinlenmesi ve birçok sosyal medya fenomeninin de retro spor ayakkabıları gece şıklığında tercih ettiğini görüyoruz. Günümüzde pek çok büyük markanın artık retro model sayılan spor ayakkabı üretimi bulunuyor. Hemen hemen her mağazada farklı renk seçeneklerini de bulabilirsiniz.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN MODELLER…

Converse’in klasikleşmiş modeli, lise yıllarında “cool” görünmenin sembolü olarak bilinirken artık üniversite kampüslerinde, sokak stillerinde hatta iş ortamında bile kombinlenmesine şahit oluyoruz.

Nike’in efsane modeli Cortez, 90’lı yıllarda spor ayakkabı dünyasına girdiği günden beri şimdiye kadar yokluğunu hiç hissettirmedi. Ama özellikle 2017’de tekrar zirvedeki yerini aldı.

Puma’nın tekrar piyasaya sürdüğü Basket modeli ve Adidas’ın retro serisinden en çok beğenilen Gazelle modeli, ilgi çekici renkleri ile her tarza hitap ediyor. Vans’ın ikonik kaykaycı ayakkabı modeli Old Skool ise son zamanlarda en çok karşımıza çıkan ve gerçek bir trend parçasına dönüşen retro spor ayakkabı modellerden oluyor.

 

 

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

istanbul escort bayan