Toksin Atarak Diyet Yapın: Kırmızı Pancar Diyeti Kürü

Zayıflamak isteyenler aynı zamanda toksin atmayı önemsemektedirler. Vücudumuzdaki toksinler kilo almamıza sebep olduğu bir yana bizi birçok hastalık ile yüz yüze bırakabilmektedir. Bu nedenle vücudumuzdan bu toksinlerin atılması öncelikle sağlığımız için çok önemlidir. Toksin atmanın birçok yöntemi olduğu gibi bu yöntemlerden biri de kırmızı pancar ile yapılan diyettir.

Kırmızı Pancar Diyeti Kürü Tarifi

Katı meyve sıkacağına önce 2 adet kırmızı pancar atılır. Daha sonra 1 adet yeşil elma ilave edilir. 3 adet de havuç attıktan sonra bir avuç maydonoz koyun. 2 adet lahana yaprağı ilave etmeyi de unutmayınız. Tüm bu söylenenlerin katı meyve presinden geçirdikten sonra çıkan suyun içine biraz limon suyu da ilave edin. Bu kürün kana çabuk karışması ve işlevini süratle yerine getirmesi için bir çorba kaşığı zeytinyağı da ilave edin.

Bu kür 7 gün boyunca sabahları aç karnına içilmelidir. Kahvaltıdan en az yarım saat önce içilmesi de çok önemlidir. 7 gün sonra gece yatarken bir bardak zeytinyağı içerek lavman yapmayı da unutmayın.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.