Türk Dizisi Börü Netflix’te!

Türk dizi yapımlarından biri olan Börü artık Netflix platformunda yer alacak. 2019’da iyi atılımlar yapan ve Türk sinema ve dizi sektörüne de can veren şirket son hamleleriyle Türkiye’deki üye sayısını arttırdı.

Geçtiğimiz haftalarda Organize İşler Sazan Sarmalı filmini kendi bünyesine katarak isminden söz ettiren platform şimdi de Türk dizisi Börü’yü yayınlayacak.

Börü dizisini izlemek için ise bir sebep arıyorsanız yönetmenden başlayabiliriz. Dağ 2 filmini yöneten ve aynı zamanda yazan Alper Çağlar tarafından yönetilen bu yapım, ilk izleyenler tarafından fazlasıyla beğenilen bir dizi olarak öne çıkıyor.

TV Kanalında Yayına Başlamıştı!

Börü, TV kanalında yayına başlamış ve başarılı bulunmuştu. Star TV ekranlarında izleyiciler ile buluşan Börü, ilk olarak Blu Tv platformunda yayına devam etmişti. Yapılan anlaşmalar ve şartlar ise değişti. Yeni dizi artık Netflix’te olacak.

Sık şekilde yayın için platform değiştirmesi ise dizi için en büyük handikap. Star TV ekranlarında hiçbir ücret ödemeden izlenebilen dizi daha sonra Blu TV’ye geçiş ile birlikte mutlaka belli bir izleyici kitlesini kaybetti.

Netflix’e geçiş ise Blu TV’den daha yaygın şekilde kullanılıyor olması sebebiyle bir avantaj. Hatta Netflix’in yoğun kullanıcı kitlesi sayesinde daha fazla izleyiciyle buluşması da yüksek ihtimal. Bundan sonra bir kez daha platform değiştirmesi beklenmeyen diziyi izlemek isteyenler şuandan itibaren Netflix üzerinden izleyebilecekler.

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.