Türkiye Kayak Merkezleri Nerede? Açılış Tarihleri, Kar Kalınlıkları

Türkiye’deki Kayak Merkezleri

Dört mevsimin yaşandığı Türkiye’de birçok noktada kayak merkezleri var. Deniz, kum ve güneş üçlüsüyle özdeşleşen ülkemizde kış turizminde de 50’ye yakın noktasıyla etkin bir turizm alanı. Türkiye’de kayak merkezlerinin konumları, açılış tarihleri ve kar kalınlıkları hakkında yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kartepe Kayak Merkezi Nerede?

kartepe kayak merkezi sapanca
kartepe kayak merkezi sapanca

İstanbul’a yakınlığından dolayı hafta sonu tatilleri için tercih edilen Kartepe Kayak Merkezi İzmit Körfezi ve Sapanca Gölü sayesinde tatilcilerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Butik ve lüks otel seçenekleri ile misafirlerini ağırlıyor. 20 Aralık tarihinde açılış yapan Kartepe Kayak Merkezi, 3 metreye ulaşan kar kalınlığına sahip.

Kartalkaya Kayak Merkezi Nerede?

kartalkaya kayak merkezi bolu
kartalkaya kayak merkezi bolu

Ankara ve İstanbul’a yakınlığı ve doğal manzaralarından dolayı tercih edilen Kartalkaya Kayak Merkezi, 2200 metre yükseklikte Köroğlu Dağları’nın zirvesinde Bolu’da yer alıyor. Kar kalınlığının 3 metreyi aştığı Kartalkaya Kayak Merkezi, 20 Aralık a sezonu açıyor.

Uludağ Kayak Merkezi Nerede?

uludağ kayak merkezi bursa
uludağ kayak merkezi bursa

Türkiye’nin en popüler kayak merkezi olan Uludağ Kayak Merkezi Bursa’da uzun yıllardır tatilcilere hizmet ediyor. Ankara ve İstanbul’a yakınlığının yanı sıra Osman Gazi Köprüsü ile ulaşımı kolaylaştırmasından dolayı tatilciler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Uludağ Kayak Merkezi Açılış Tarihi: 20 Aralıkta sezonu açılır ve Uludağ Kayak Merkezi kar kalınlığı, 3 metreye ulaşan kar kalınlığı ile hizmet veriyor.

Türkiye’nin En Popüler 16 Kayak Oteli 2020 yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Palandöken Kayak Merkezi Nerede?

palandöken kayak merkezi erzurum
palandöken kayak merkezi erzurum

Dünyanın en uzun ve en dik pistlerinin yer aldığı Palandöken Kayak Merkezi, 3000 metrelik yüksekliği ve Erzurum kent merkezine yakınlığından dolayı tatilcilerin tercihleri arasında yer alıyor. Palandöken Kayak Merkezi kar kalınlığı; 3 metrelik kar kalınlığı ve Açılış tarihi; 10 Aralıkta sezonu açan Palandöken Kayak Merkezi, Türkiye’nin en uzun süre kayak yapılabilen yer olma özelliğine sahip.

Ilgaz Kayak Merkezi Nerede?

ılgaz kayak merkezi kastamonu
ılgaz kayak merkezi kastamonu

Çankırı ile Kastamonu arasında yer alan Ilgaz Kayak Merkezi çam ve köknar ağaçları ile kaplı olan Ilgaz Milli Parkı içerisinde yer alıyor.  Ilgaz Kayak Merkezi Açılış Tarihi: 15 Aralıkta sezona başlamakta, Ilgaz Kayak Merkezi Kar Kalınlığı: 3 metrelik kar kalınlığına ulaşabiliyor.

Yurtdışı Kayak Merkezleri ne bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Erciyes Kayak Merkezi Nerede?

erciyes kayak merkezi
erciyes kayak merkezi

Kayseri’de bulunan Erciyes Kayak Merkezi İç Anadolu’nun en yüksek dağı olan Erciyes Dağı’nda yer alıyor. Sönmüş bir volkan olan Erciyes Dağı; Erciyes Kayak Merkezi Açılış Tarihi: 20 Kasımdan itibaren ve Erciyes Kayak Merkezi Kar Kalınlığı: 3 metrelik kar kalınlığı ile misafirlerini ağırlıyor.

Kayak Tatili İçin Bavulunuz Hazır mı?

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.