Kayak Tatili Bavulu Nasıl Hazırlanır?

Tatiller her zaman en çok sevilen aktivitelerdendir. En eğlenceli tatiller arasında yer alan kış tatilleri diğer taraftan herhangi bir olumsuzluğa karşı en çok dikkat edilmesi gereken tatillerdir. Kötü hava koşullarına karşı yeterince önlem almadan çıkılan bir kayak tatilinin hastanede sonuçlanması muhtemeldir. Kayak merkezlerinin sezonu açmaya başladığı şu günlerde sizde bir kayak tatili programı oluşturabilirsiniz. Ancak soğuk kış günlerinde sizi soğuğa ve kara karşı koruyacak eşyalarınızı bavuluna yerleştirmeyi unutmayın. Aysha okuyucuları için hazırladığımız yazımızda sizde kayak tatili bavulu hazırlayabilirsiniz.

kayak tatili bavulu nasıl hazırlanır
kayak tatili bavulu nasıl hazırlanır

Kayak Tatili Deyip Geçmeyin!

Kayak merkezlerinin sezonu açması ve okulların tatil olmasıyla birlikte kayak tatilcileri hummalı bir koşuşturmacanın içerisine girmiş durumda. Karlı ve soğuk havalarda sizi ısıtacak, su geçirmez, nefes alan ve dayanıklı giysilere ihtiyacınız olacak. Gerekli eşyaları unutmamanız için sizin için bir liste hazırladık.

Kayak Tatili Bavulunda Olması Gerekenler

Termal içlik; ağırlık yapmayan sıcak tutan yapısı ile sizi hem soğuktan koruyacak hem de ağırlık yapmayacak. Isı kaybını minimuma indiren termal içlik sizi soğuğa karşı koruyor.

Mont ve Pantolon; Dışarıdan içeriye kar ve soğuk geçişini en aza indirgenmesi için su ve rüzgar geçirmeyen ayrıca nefes alan kumaştan yapılmış mont ve pantolon tercih etmelisiniz.

Kar Botu; Kar botunda bulunması gereken en önemli özellikleri kaymaması, ayaklarınızı sıcak tutması ve rahat olmasıdır. Diğer botlardan farklı olarak zorlu hava koşullarına ve kayak takımına uygun olmalıdır.

Eldiven; Kayak tatillinde gününüzün büyük bir çoğunluğunu dışarıda karların arasında geçirdiğinizden dolayı ellerinizin de su geçirmez eldiven bavulunuzda olmalıdır.

Kayak Boyunlu; Kayak Merkezleri oldukça soğuk ve rüzgarlı olduğundan dolayı yüzünüzü ve boyun kısmınızı soğuğa karşı ekstra korumanızda fayda var.

Kayak Çorabı; Botlarınızın içine ayaklarınızı ekstra soğuktan koruması için termal çorapları tatil bavulunuza eklemelisiniz.

Güneş Gözlüğü veya Kayak Gözlüğü; Hem kayak yaparken hem de eğlenceli aktiviteler sırasında gözlerinizi güneşten koruyabilmeniz için güneş gözlüğü veya kayak gözlüğü bavulunuzu olmazsa olmazları arasında yer almalı.

Güneş Koruyucu Krem; Kış güneşinin teninizi yakacağını göz önüne alarak 50 faktör bir güneş kremi ve sık bir uygulamayla cildinizi güneşin zararlı etkilerinden koruması için bavulunuzda bulundurmalısınız.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.