Ünlülerin Makyaj Sırları: Kusurlarını Gizleyen Makyaj Tekniği

Sizlerin de bildiği gibi kusursuz kadın yoktur. Sadece makyaj teknikleri sayesinde kusuru kapatan kadın vardır. Siz de bu teknikler sayesinde kusurlarınızı kapatıp ünlüler gibi göz alıcı olmaya ne dersiniz? İşte ünlülerin kusurlarını gizleyen makyaj teknikleri

Kusurları Gizleyen Makyaj Teknikleri

Öncelikle yüzünüzdeki kusurları bulmalısınız. Burnunuzda kemer varsa ve ya yamuk bir buruna sahipseniz, allığı burnunuzun iki yanına şerit olarak uygulayın. Burnunuz olduğundan daha düz ve dik görünecektir.

Yüzünüzdeki kemiklerin çıkık olmasından şikayet ediyorsanız allık uygulamasını kemiklerin üzerine yapın ve kemiklerin çıkık görüntüsünü törpüleyin. Kaşlarınızda dökülmeler varsa ve şekil bozuklukları mevcut ise far yardımı ile kaşlarınızın üstünden gidin.

Bunu yaparken kıl rengine yakın far tonlarını kullanmaya dikkat etmelisiniz. Diş yapınızın bozuk olduğunu düşünüyorsanız dudaklarınıza dikkat çekecek tonda rujlar tercih etmeyiniz.

Gözlerinizin iriliği ve ya küçüklüğünden rahatsız oluyorsanız doğru tekniklerle kalem ve ya sürme uygulamalarına başlayabilirsiniz. Küçük gözünüzü beyaz kalem ile aydınlatmayı unutmayın. Sizde ünlüler gibi kusurlarınızı doğru yöntemlerle kapatarak, mükemmel görünmeye başlayın.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.