Yazı Güzelliğinizi Temsil Edecek Lou ile Selamlayın

 

Yaz mevsimine güneş gibi ışıl ışıl parlayarak girmek hepimizin hayali… Ama artık Figen Aktosun’un Lou ürünleriyle yazı ışıl ışıl selamlamak hayal değil! Sizde cildinizi yaza parıldayarak başlamak ve öyle geçirmek istiyorsanız ‘Lou’ ile bunu yakalayabilirsiniz! Güzelliğin ışığı Figen Aktosun ile yaza bomba gibi gelecek yeni kremlerini detaylıca konuştuk.

Figen Hanım, yıllardır güzellik sektörünün içerisinde olan deneyimli bir isimsiniz. Güzellik merkezleriniz ve master unvanınızla hem hocalık yapıyor hem de sektöre yön veriyorsunuz. 2021 yazı itibari ile ise yepyeni bir projeye imza attınız. Yeni markanız ‘Lou’ ile sektöre bambaşka bir boyut getireceksiniz buna eminiz. Sizi tanımayanlar için güzellik sektörüne girişinizi Figen Aktosun olarak yaptığınız çalışmaları ve yeni markanız olan Lou‘nun çıkış noktasını sizden dinlemek istiyoruz….

Ben Figen Aktosun. Yaklaşık 28 yıldır güzellik ve aynı zamanda eğitim sektörünün içerisindeyim. Mesleğimi, yaptığım işi çok seviyorum. Eğitim sektörü serüvenim aslında 12 yıldan beri devam eden bir süreç. Eğitim sektörü hayatıma nerede dâhil oldu onu anlatayım öncelikle; güzellik sektörünün içerisindeyken eğitim konusunda hem çalışanlarımda hem yeni başlayan personellerimde çok ciddi eksiklikler gözlemledim. Bende bu açığı gördüğümde hemen dershane açmaya karar verdim. Dershane açmaktaki amacım öncelikle kendime personel yetiştirmekle başladı daha sonra dershanem ciddi talep gördü ve katılan öğrenciler mezun olduğunda çok güzel yerlerde çalışmaya başladılar. Hatta İstanbul’da çok fazla mezun olan ve işe başlayan öğrencilerimiz var. Çoğu beş yıldızlı otellerde Spa, Spa müdürü gibi görevlerde çalışmaya başladılar. Bu arada estetisyen öğrencilerimizde var. Bir dönem İŞKUR’la orak çalışmalarımız oldu ve öğrencilerimiz İŞKUR’dan ödüller aldı. Öğrencilerimizin bu başarıları beni inanılmaz mutlu ediyor. Böylelikle eğitim sektörüne giriş yaptık ve 16 farklı dalda eğitim vermeye başladık. Bunlar arasında Estetisyen, Spa, Spa Yöneticisi, Protez Tırnak özellikle kalıcı makyaj derslerini çok severim bu alanda çokça eğitim aldım ve eğitim vermişliğim oldu. Bu arada sektörde açık olan bir alanı keşfettim. Keşfetme sürecim ise, öncesinde pek çok ürün aldım ve bazı ürünler gerçekten etkisini gösterirken bazılarında elli farklı korumalı kremler denedim ama bir kaçını sağladığını fark ettim. Maalesef şunu fark ettim ki her markanın ürünü gerçek etkiyi veremiyor gerçekten etkisini vermesi için aynı markanın üç beş ürününü daha almak gerekiyor. Dolayısıyla şunu fark ettim evet Figen sen kendi markanı oluşturmalı ve her ürünün ayrı özelliği olmalı etkilerini tek kremle göstermelisin. İçerisinde elli faktör eğil birkaç faktör olmalı ama her faktörün etkisini müşterilerine sağlamalısın ve bu ürünler mucize olmalı.

Lou ürünleri hangi ürünlerden oluşuyor, kimlere hitap ediyor ve bizlere içeriklerini paylaşır mısınız?

Ürünlerimden tabii ki bahsedelim. Elimde şu anda altı ürün var akabinde bir 15 gün sonrasında bir altı ürün daha gelecek ve on iki ürünle piyasaya gireceğim. Sizlere kısaca birkaç ürünümden bahsedeyim.

Lou Temizleme Suyu, üç etkiye sahip; hem cildi derinlemesine temizliyor, hem göz çevresinde ve yüzün her alanında hızlı bir temizleme sağlıyor, hem de cildi sıkılaştırıyor. Tamamen doğal bu ürünümüzü en hassas cilt tipleri bile rahatça kullanabiliyor ve en önemlisi cildi nemlendiriyor ve cilt kurumalarına birebir etki sağlıyor.

Lou Peeling Mask; Bu peelingimizin özellikleri, cildi derinlemesine temizliyor, üst tabakayı tamamen hassas bir şekilde soyarak yenilenmesini sağlıyor, cilde asla zarar vermiyor,  ciltte oluşan ölü deriyi nazikçe temizliyor, dokuyu temizlerken ciltte tahriş meydana getirmiyor, gözenekleri derinlemesine temizliyor, siyah noktaları derinlemesine temizliyor ve en güzel kısmı ise ekstra nemlendirici etkisiyle cilti güneş gibi parlatıyor. Bu ürünümüz tüm cilt tipleri için kullanılabiliyor.

 

Lou After Lazer Epilation; bu ürünümüz ise; Lou profesyonel lazer sonrası ürünü. Lazer işleminden sonra tahriş olan cilde yoğun nem sağlıyor, kıl köklerini zayıflatarak kılı inceltiyor ve en önemli kısım sekiz seansta sonuç alabileceğiniz bir lazerden sadece dört seansta sonuç alabiliyorsunuz. Peki, nasıl kullanılıyor? Hemen cevaplayalım, lazer işleminden bir gün önce lazer yaptıracağınız bölgeleri güzelce temizliyor ve ardından losyonumuzu sürüyoruz ertesi gün lazere gidebiliriz ve bu işlemi 15 gün düzenli olarak uygulayın.

Lou Bisabolol Sakinleştirici; bu ürünümüz ise; hem güneşte hem lazer sonrası kullanılan bu ürün, kaşıntı ve tahrişi önlüyor, oluşabilecek tahrişi yok ediyor. En güzel tarafı da o işte lazerden sonra kullanıldığında her hangi bir yanık oluşumunu engelliyor. Bu ürünümüz aynı zamanda sivrisinek ısırıklarına da iyi geliyor. Üstelik 250mg yani ailecek doyasıya kullanabileceğiniz büyüklükte.

Lou Tocopheral Oil, bu ürünümüz ise; kıl köklerini beslemeden cildin yenilenmesi ve nemlenmesini sağlıyor. Cilde pürüzsüzlük sağıyor ve en güzel tarafı da vücudu gençleştiriyor.

Lou Riboxly, bu ürünümüzün hücre yenileme özelliği var ve ciddi ATP sentezini güçlendirerek enerji üretimini arttırıyor.

Lou Beyazlatıcı Whitening Krem, bu ürünümüz ise; genital, koltuk altı ve diz- dirsekte kullanılan aynı zamanda hassas ciltlerinde kullanabildiği yüz lekelerinde de kullanılabilme özelliğine sahip. Kullanılan bölgelerde aydınlanma sağlıyor. Ürünümüzün etkisi ise sadece dört günde etkisini gösteriyor. Zamanla özellikle genital ve koltuk altı bölgelerinde ağda sonrası kararmalar meydana gelebiliyor bu durumlarla savaşan Lou Beyazlatıcı Whitening Kremimiz dört günde o bölgeleri yüzde yirmi açıyor. Aynı zamanda yoğun nem verme özelliğine sahip. Peki, bu ürünü nasıl kullanıyoruz? Hemen cevaplayalım, temiz bir cilde sadece bir kere uyguluyor ardından yıkayarak temizlemeniz yeterli.

Lou Sun Block Krem, bu ürünümüzde de her ürünümüzde olduğu gibi çok iddialıyız. Bu ürünümüz Blu Light Filtreli peki bu nedir? Hemen cevaplayalım, televizyon ışığı, telefon ışığı, bilgisayar ışığına maruz kalan o mavi ışığa karşı sizleri koruyan bir ürünümüz. Bu filtre ülkemizde maalesef yok ben yurt dışında çokça araştırma ve tecrübelerimle bu filtreyi ürünüme kattım.  Bu ürünümüz hem elli koruma faktörlü hem gündüz ışığı hem öğleden sonra ışığı için kullanılabilir. Koruması ise yüzde yüz. Aynı zamanda kahverengi lekeleri de açıyor. Ürünümüz sadece yüzde kullanılıyor ve yüzü koruyarak yoğun nem sağlıyor. Bu ürünümüz güneşte cildinizi zararlı güneş ışınlarından korurken aynı zamanda cildinizi ışıl ışıl parlatacak.

 

 

 

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın