Yazın Serin Tutan Kumaşlar

Yazın belki de en önemli şeylerden biri kıyafetlerimiz. Çünkü gün içerisindeki motivasyonumuz terlediğimizde düşecek ve bu tüm günümüze yanşayacaktır. Bunun için yazın kıyafetlerimizin kumaşlarına kadarözen göstermeli, terletmeyen kumaşları tercih etmeliyiz. Peki, terletmeyen kumaşlar hangileri? İşte cevabı…

 

PAMUKLU KUMAŞ

Yazın en çok tercih edilen kumaşı pamuk kumaşlar, terletmeyi en çok geciktiren kumaşlardan biri. Pamuk kumaşlar, terin vücuda yapışmamasını, buhar olup uçmasını sağlayarak tüm günü rahatça geçirmemizi sağlar.  Pamuk kumaşlarla yaz boyu serinliğin tadını sizde çıkartın!

 

İPEK KUMAŞ

Özellikle yaz akşamlarında kullanılması daha uygun olan ipek kumaşı, gündüzleri kumaşın sararmasına neden olacağı için tercih edilmese de yaz akşamlarının en büyük kurtarıcısı… Yaz akşamlarında rahatça kullanabileceğiniz ipek kumaş, size tüm akşam ferahlığı sunacak.

 

TÜLBENT KUMAŞI

Tülbent kumaşlarda pamuklu olmasından dolayı yazın rahatça kullanabileceğiniz kumaşlardan. Yazın ister sabah ister akşam rahatlıkla terlemeden kullanabileceğiniz bu kumaş türü tüm yazı rahatlıkla geçirmenizi sağlayacak.

 

KETEN KUMAŞ

Keten kumaş ise vücudun kolay hava almasını sağlayarak yazın kurtarıcı kumaşlarından biri. Yazın ister gündüz ister gece kullanın sizi tüm gün rahat tutacak ve terlemenizi en aza indirecektir.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın