Yükselen Trend Saten Elbise Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Son zamanlarda gece davetlerinin en çok tercih edilen kumaşı olan saten, parlak ve göz alıcı rengiyle dikkatleri üzerine çekiyor. 2019 gecelerinin en trendi ve en göze çarpanı olan saten elbiseler, zarifliğin ve şıklığın uyumunu oluşturuyor. Saten elbiseler çoğunlukla yaz aylarında kullanılsa da modacılar tarafından zamansız kumaş olarak adlandırılıyor. Saten elbisenin gösterişini gölgede bırakmaması için sizde ayakkabı tercihinin en iyi şekilde yapılması gerekir. Saten elbiselerle ilgili bütün detayları yazımızda bulabilirsiniz.

saten elbise altına ayakkabı
saten elbise altına ayakkabı

Saten Kumaş Nedir?

Dokumanın bir çeşidi olan saten, düz, parlak ve kaygan yüzeyli bir kumaştır. Parlak ve kaygan bir yüzeye sahip olan saten kumaş, pamuklu, yün ve ipek gibi çeşitleri ile kadınlara ekstra bir zarafet katmaktadır. Saten kumaşın parlak bir yapıya sahip olması en büyük özelliğidir dolayısıyla birçok alanda kullanım olanağı sunuyor. Saten kumaşı; pamuklu, güneşlik, yorganlık, ipek ve atlas olarak beş çeşide ayrılıyor. Çok çeşitli olmasından dolayı birçok alanda kullanılan saten kumaşı, giyim sektöründe elbise olarak kullanılıyor.

Saten Elbise Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Saten kumaşı leke tutan bir yapıya sahip olmasından dolayı dikkatli kullanılmalıdır.
  • Saten elbiseler diğer kumaşlara oranlara daha çabuk kırışabilir.
  • Saten elbiseler muhafaza edilirken rutubetli ortamlarda muhafaza edilmemelidir.
  • Ütü yapılırken dikkat edilmeli ve ütü orta sıcaklıkta kullanılmalıdır.
  • Saten elbiseler parlak görüntüsünden dolayı parlak bir yapıya sahip olan rugan ayakkabılarla tercih edilmelidir.
saten elbise ayakkabı seçimi
saten elbise ayakkabı seçimi

Saten Elbise Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı?

Özen isteyen bir kumaş olan saten elbiseler, sade ve yalın görüntüsü ile kadınlara soft bir şıklık vermektedir. Saten elbiseler dokusu nedeniyle vücut hatlarını belli etmeye müsait olduğundan beden ve elbise seçiminde dikkat edilmelidir. Kötü bir görünümü engellemek için daha kalın bir saten kumaşı türü tercih edilmelidir.

Saten elbisenizin teniniz ile olan uyumuna dikkat edilmelidir. Son yıllarda moda olan gold, bordo, mavi, mor, siyah ve gece mavisi saten elbiseler tercih edilebilir. Saten elbiseler kumaşından dolayı parlak olduğu için ayakkabının mat bir görüntü vermesi gerekir. Dolayısıyla rugan ayakkabılar kesinlikle tercih edilmemelidir. Saten elbiseleri tamamlayan ve mat bir görüntü veren bantlı deri ayakkabılar tercih edilebilir.

saten elbise altına nasıl ayakkabı giyilir
saten elbise altına nasıl ayakkabı giyilir
Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

istanbul escort bayan