Zayıflamak İçin Alternatif Yöntemler: Kilo Verme Teknikleri

Kilo vermek zor bir süreç gerektirir. Fazla kilolardan kurtulmak için genellikle uygun bir diyet programının yanı sıra egzersiz ve spor programları da izlenir. Obezite günümüzde en sık görülen sağlık sorunları arasındadır. Çok fazla kilo alınmasına neden olan bu hastalık ciddi sağlık sorunlarının oluşmasını tetikler. Kilo verme sürecinde diyet ve egzersizin yanı sıra bazı alternatif çözümler de uygulanmaktadır.

Kilo vermek için ne yapmalı:

Kilo Vermenin Yolları

Akupunktur İle Kilo Verme

– Akupunktur kilo verme için kullanılan en etkili alternatif tedavilerden biridir. Metabolizmanın ve yağ yakımının hızlanmasına yardımcı olur.

– Vücutta belirli alanlara iğne ile uygulama yapılır. Bu iğneler küçük ve ince olduğu için acısız bir tedavi süreci gerçekleşir. Kullanılan ince iğneler kulak çevresi gibi noktaların bulunduğu alanlara uygulanır ve burada bırakılır. Akupunktur iğneleri iştahın azaltılmasına yardımcı olur ve yemek yeme isteğini azaltır.

– Akupunktur ayrıca stres giderici özelliklere de sahiptir. Stresin kontrol altına alınmasını sağlar ve olumlu bir ruhsal durum yaratarak motivasyonu da artırır.

Hipnoz İle zayıflama

– Geleneksel zayıflama yöntemlerinin yanı sıra, kullanılan bşr diğer alternatif tedavi ise hipnozdur. Hipnoz insanların yeni ve sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemesine yardımcı olur. Kişide davranış değişiklikleri oluşturur. Hipnoz ile zayıflama tedavisinin yanı sıra egzersiz ve sağlıklı diyet planı da mutlaka uygulanmalıdır.

Davranış Terapisi İle Zayıflama

– Davranış terapisi de kilo verme sürecinde etkili olarak kullanılır. Obeziye ile mücadelede oldukça önemlidir.

– Diyet sırasında yapılacaklara uymak göründüğü kadar kolay değildir. Daha az ve küçük porsiyonlarda yemek yenmesi gerekse de kişi bu diyete uymakta zorlanabilir. Bu tip durumlarda davranış terapisi gerekir.

– Davranış terapileri kalıplaşmış alışlanlıkların azaltılmasına yardımcı olur. Bu yemek yeme alışkanlığında da sond erece etkilidir.

Bitkisel İlaçlar İle Zayıflama

– Bitkisel ilaçlar günümüzde yaygın olarak kullanılan zayıflama yöntemleri arasındadır. Ancak bu ilaçların büyük bir çoğunluğu ciddi sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Beyin ve kalpte yarattığı yan etkiler ile ölümcül sonuçları bile vardır.

– Piyasada zayıflama hapı adı altında satılan tüm ürünlerden uzak durulmalıdır. Hap ve takviyeler kan ve kalp hastalığının bozunmasına neden olabilir.

Rezene Çayı İle Zayıflama

– Rezene çayı sakinleştirici ve yatıştırıcı etkileri ile bilinir. Yeşil çayda bulunan bazı maddeler rezene çayında da bulunur. Günde 3 bardak tüketilmesi önerilir. Şeker üzerine bal kullanılmalıdır. Yeşil çayın toksinlerin dışarı atılmasını sağlayan bileşikleri de vardır.

Biber Tüketimi İle Zayıflama

– Kilo vermek ve hızla sağlıklı bir şekilde zayıflamak için düzenli olarak biber de eklenebilir. Biber salata ve yemeklerde düzenli olarak kullanılabilir.

Kilo vermek için tüm bu önerilerin uygulanması tavsiye edilir. Akupunktur tedavisi günümüzde en sık uygulanan zayıflama tedavileri arasındadır. Başarılı sonuçlar için mutlaka alanında uzman kişilere başvurulmalıdır. Beslenme düzeni değişikliklerinin yanı sıra düzenli spor yapılması da şarttır. Egzersiz hareketleri vücut ısısını artırarak kilo vermeye yardımcı olur. Özellikle aerobik egzersizleri, fitness egzersizleri, ağırlık ve kardiyo egzersizlerinin tercih edilmesi önerilir. Yağ yakımını hızlandırmak için bitkisel çaylar da düzenli olarak tüketilebilir. Kilo verme süreci zorlu bir süreçtir. Bu süre boyunca stres seviyeleri azaltılmalıdır. Stresin azaltılması için nefes egzersizleri ve meditasyonun yanı sıra yoga gibi vücuda esneklik katan egzersizler de yapılabilir. Kilo vermek için herkesin ihtiyacı olan besin öğeleri farklı olabilir. Bu nedenle kişiye uygun bir beslenme planı için bir diyetisyene başvurulabilir. Sağlıklı bir şekilde kilo verilmesi için bir spor salonuna gidilmesi önerilir.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.