2019 Oscar Töreni’nin sunucusu belli oldu

30 yıldır kesintisiz bir şekilde her yıl sunucu ile gerçekleştirilen Oscar ödül töreni, bu yıl hangi sunucu ile gerçekleştirilecek?

Yayılan bazı haberlere göre bu yıl Oscar ödül töreninde sunucu sıkıntısı yaşandığı da belirtilirken, bu yılki tören için Kevin Hart’ın ismi geçiyordu. Ancak son haberlere göre Oscar ödül törenleri bu yıl sunucusuz olarak da gerçekleşebilir. Hatta büyük bir sürpriz olarak ödül töreninde Avengers ekibinin de sahnede olabileceği belirtiliyor.

Bu yıl 91. defa düzenlenecek olan Oscar ödül töreni, 24 Şubat 2019 tarihinde ABC kanalında yayınlanacak. Her yıl klasik bir şekilde gerçekleştiği gibi 30 yıl üst üste yine sunucu ile gerçekleştirilmesi planlanan ödül törenleri için bu yıl Kevin Hart ismi ön plana çıkıyordu.

Ancak isminin açıklanmasından 48 saat sonrasında Kevin Hart Twitter’da yaptığı bazı paylaşımlar nedeniyle yüksek tepkiler almaya başladı.

Twitter paylaşımlarında homofobik tweetleri yer aldığı için tepki gören Kevin Hart bu nedenle sunuculuktan ayrıldı. Bir süredir bu konu hakkında birçok basın kurumunda ve televizyonlarda polemikler ortaya çıkarken, Kevin Hart’ın tekrar sunucu olup olmayacağı konusunda da birçok kişi cevap arıyor.

Kevin Hart, twitter paylaşımları nedeniyle sunuculuktan çekilirken, polemikler sonrasında Ellen Degeneres Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi ile Hart arasında aracılık yapmaya çalışsa da başarılı olamadı.

İçinden çıkılmaz bir hal almaya başlayan bu durum sonrasında Akademi, ödül törenlerinin 30 yıl sonra ilk defa bu sene sunucusuz gerçekleştirilmesine karar verdi. Bu konuda açıklama gerçekleştiren Akademi, devam eden tartışma ile ilgili yaptığı yazılı açıklama sayesinde Oscar törenlerinin bu yıl sunucusuz gerçekleştirilmesi konusunda karar aldığını belirtti.

Oscar Törenlerinde Avengers Sürprizi

Sunucusuz bir şekilde yapılacağı açıklaması ile birlikte 91. Oscar ödül törenleri için farklı bir durum olarak yeni iddialar da ortaya çıkmış görünüyor. İlk olarak törende ödülleri takdim edecek kişilerin direkt olarak yönlendirme yapması beklenirken, çok daha ilgi artırıcı bir tören için Avengers ekibi oyuncularının törene davet edileceği söyleniyor.

İlgiyi arttırmak için planlanan bu etkinlikle birlikte serinin yeni filmi ile bu ihtimalin artacağı da bekleniyor. Ayrıca yeni bir sürpriz olarak Oscar ödül törenlerinde bu yıl müzik performanslarının da olması bekleniyor.

Prodüksiyon ekibi tarafından bir dizi yıldızın sahneye çıkışı ile gerçekleştirilecek önemli bir program sağlanacağı belirtilirken, sunucu yerine müzikal performanslar için hazırlık yapıldığı duyuldu. Hatta en iyi şarkı adayı olan isimlerin canlı performanslar sergileyeceği yönünde bir fikir de bulunuyor.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.