2021 Yazı Makyaj Trendlerinde Doğallık Ön Planda

 

Bahar rengarenk çiçeklerini etrafa saçmaya başladıysa, bizim de tarzımız ve makyajımızda yeniliklere açılma vaktimiz gelmiş demektir! ‘Yüzümüzde bir maske var, ne kadar yenilik yapabiliriz ki?’ demeyin. Bu dönem harika uygulamaları ve trendleri de beraberinde getirdi.

 

Her şeyden önce, bu yaz sıcağın ve maskenin etkisiyle daha mat ve kalıcı ten makyajı ürünleri kullanmayı öneririm. Allık, kontür ve highliter ürünlerinde krem yerine pudralı ürünleri tercih etmek bulaşmayı önleyeceği için makyajınızın kalıcılığını da artıracaktır. Aynı şekilde dudak ve yanak bölgesine yoğunlaşmaktansa, gözlere odaklanmak kurtarıcı olacaktır. Gelin, muhafazalar kadınların 2021 yazında uygulayabilecekleri harika trendleri detaylı inceleyelim.

Makyaj Sanatçısı ve Melo App Kurucusu Melis Bilgili Baki

 

 

FOX EYE, TİLKİ GÖZ

 

Öncelikle belirtmeliyim ki ‘doğru’ eyeliner, gözün yapısına ve kişinin tarzına göre belirlenmelidir. Eğer göz kapağınız düşükse, gözünüzün üzerinde eyeliner için fazla yer yoksa fox eyeliner sizin için kurtarıcı olabilir. Bu eyeliner gözleri daha çekik ve kalkık gösterirken, gözün ortası boş bırakıldığı için çok daha doğal bir görünüm veriyor. Klasik eyeliner’da göz pınarından göz sonuna bir hat çiziyorduk. Fox eye’da ise sadece göz pınarı ve gözün sonunda eyeliner hattını çiziyoruz ve göz ortasını boş bırakıyoruz. Bu eyeliner’ı yapması hem daha kolay hem de kirpik hattınıza denk geldiği için hatayı daha az gösteriyor. Eyeliner’ı maskara ile tamamlarken sadece kirpik sonlarınıza uygulama yapmanızı öneririm. Bu uygulama ile gözleriniz eyeliner hattını takip ederek çok daha kalkık ve çekik görünecektir. Renk olarak ise siyah ve kahvenin tonlarını kullanabilirsiniz.

 

İhtiyacınız olan ürünler: krem eyeliner ya da yumuşak uçlu bir kalem ve kesik uçlu eyeliner fırçası.

 

YUKARI TARANMIŞ DOĞAL KAŞLAR

 

Bu yaz kaşlarımıza net bir şekil vermektense sadece aralarını doldurup yukarı taramaya ne dersiniz? Kendi kaş şeklinizi koruyarak daha doğal bir görünüm elde ederken, yukarı doğru tarayarak kaşlarınızın bir o kadar da muntazam görünmesini sağlayabilirsiniz. Eğer kaşlarınız çok seyrekse likit kaş kalemleri yardımıyla ‘tüylerinizin çıkış yönüne’ doğru ince tüy görünümü verecek şekilde çizebilirsiniz. Eğer aralarda çok boşluk varsa kaşlarınızın renginde bir far ile araları doldurabilirsiniz. Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra bir kaş sabunu ve kaş fırçası yardımıyla kaşlarınızı yukarı doğru tarayabilirsiniz.

İhtiyacınız olan ürünler: likit kaş kalemi, kaş renginizde far, farı sürmek için kesin uçlu kaş fırçası (eyeliner fırçasına göre daha serttir), kaş sabunu ve fırçası.

 

 

RENKLERİ GÖZ PINARINDA KULLANMAYI DENEYİN!

 

Renkli farları genelde göz kapağımızın üstünde kullanırız, başka renkler ile karıştırır ya da birlikte kullanırız. Pekiyi sadece bir renk kullanmaya ve onu da en soft hali ile göz pınarlarında kullanmaya ne dersiniz? Bu renk neon ya da fazla belirgin bir renk olmak zorunda değil. Pembe, sarı ya da şeftalinin uçuk tonlarında ve sedefli bir yapıda kullanacağınız far highliter etkisi görürken aynı zamanda makyajı bir aksesuar olarak taşımanızı sağlayacaktır.

 

Yaz elbette düğün, nişan ve önemli günlerle birlikte geliyor. Gerek kendi düğünümüz, gerekse bir yakınımızın düğünü için makyaj yaptırırken kendi yüz hattımıza, cilt yapımıza, beklentilerimize ve tarzımıza uygun makyaj yaptırmak çok önemli. Yıllar boyu bakacağımız fotoğraflarda gülümseyerek çıkmanın yolu; bizi hayalimizdeki görünüme kavuşturacak makyaj sanatçısını bulmak ve o gün kendimizi rahat hissedeceğimiz bir ortamda hazırlanabilmek…

 

 

arıcı olacaktır.

 

 

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın