Ev İşlerinde Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Günü koşuşturmasında her şeyi eksiksiz yapmaya çalışıyoruz ama annelerimize yardımcı olmayı hiç düşünmüyoruz. Onlar hem ev işleriyle hem de bizle uğraşırlarken biz onlar her işi hallediyor diyerek hiç sesimizi çıkartmıyoruz… Peki, annelerimize ev işlerinde yardımcı olmak için neler yapabiliriz?

 

İŞ BÖLÜMÜ OLUŞTUR

Annenizle temizlikten önce bir liste oluşturun ve onun temizlemesi gereken alanları ve sizin temizlemeniz gereken alanları not edin. Böylelikle annenizin iş yükü azalacak ve daha az yorulacaktır.

 

SEVGİNİ GÖSTER

Anneniz ev işlerinden bunalarak psikolojik olarak da yıpranabilir. Bunu engellemek için ona sık sık sevginizi gösterin ve gerektiğinde işleri üzerinize alarak dinlenmesini sağlayın.  Hatta ara ara küçük hediyelerle de mutlu edebilirsin.

 

SESSİZ OL Kİ DİNLENSİN

Annelerin en sevmediği şey hiç şüphesiz sestir. Evde ne kadar çok ses varsa o kadar başları ağrır ve yapacakları işi de unuturlar. Bunu engellemek için işlerini sessizce halletmeye çalışabilirsin.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın