Yazlık Kıyafet Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yaz tüm enerjisiyle bizleri selamlıyor. Havaların ısınmasıyla kışlıklar kalkarken yazlıklar onların yerini alıyor… Peki, yazın kıyafet alırken nelere dikkat etmeliyiz? İşte cevabı…

 

AÇIK RENK KIYAFET TERCİH EDİN

Yazın belki de dikkat etmeniz gereken en önemli kısım kıyafet rengidir. Çünkü yazın ne kadar koyu giyerseniz güneş sizi o kadar çeker ve yakar. Bu nedenle yazın enerjisini hem ruhunuza hem de kombinlerinizde yansıtarak açıl renkli kıyafetler tercih edin. Böylelikle güneşten daha çok korunacak ve terlemeyeceksiniz.

 

PAMUK KUMAŞI KIYAFETLERE YÖNELİN

Yazın kumaş seçimi de bunalmamanız adına oldukça önemlidir. Öncelikle kesinlikle naylon kumaş kıyafetler tercih etmemeli, hatta dolabınızda var ise onu yok etmelisiniz. Çünkü yazın en çok terleten ve yapışan kumaşıdır o. Bunun yerine pamuk kumaşları tercih ederek yaın efil efil gezebilirsiniz.

 

BOL KIYAFETLER TERCİH EDİN

Yazın yapış yapış olmak istemeyenlerdenseniz kendinizden bir beden büyük kıyafetlerle bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Bol kıyafetler sizi terletmez ve havanında içinize o kadar hızlı girmesini sağlar. Böylelikle hem rahat bir görünüme hem de terlemeyen bir vücuda sahip olursunuz.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın