Arzu Kaprol X Jimmy Key’den Duyulara Hitap Eden Koleksiyon: Dokun

Arzu Kaprol X Jimmy Key imzalı “Dokun” koleksiyonu; lifestyle basın, influencer ve celebrity isimlerin katıldığı davetle tanıtıldı. İnsan İnovasyon Tasarımcısı Arzu Kaprol ve Jimmy Key Yönetim Kurulu Başkanı Elvan Ünlütürk, Ayşe Ünlütürk’ün moderatörlüğünde keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Lansmanda, davetliler tasarımları yakından görerek, deneyimleme fırsatı buldu.

 

Görmek, dokunmak ve yaşama inanmak

Davetlilere koleksiyonun ilham kaynağını anlatan Arzu Kaprol, “Global olarak yaşadığımız salgının bizlerde bıraktığı yalnızlık hissi, aslında hoşumuza giden ve zaman zaman olmaktan memnuniyet duyduğumuz halinden çok uzakta bir yerde. Var olmak için duyularımızın birbiriyle temasına ihtiyacımız var. Kucaklaşmak, birlikte nefes almak gibi. Bu dokunma sarılma hissi, koleksiyonda DOKUN olarak kendini buldu. Geleceğin modası ve teknolojiyi harmanladığımız sade bir tasarım dünyası yarattık. Birin biz olması, biz olununca birbirimize iyi geliyor olmamız hissinden çıktı bu koleksiyon adı. Sembolünü de göz olarak belirledik.” diyerek tasarım sürecini anlattı.

 

İşbirliğini değerlendiren Jimmy Key Yönetim Kurulu Başkanı Elvan Ünlütürk ise, “Arzu Kaprol imzalı “Dokun” koleksiyonunun teknoloji ve modayı bir arada kullanmayı motto edinmiş bir tasarımcının elinden çıkması markamız için çok değerli. Arzu Kaprol X Jimmy Key koleksiyonu genç, spor ve modern bir yaklaşım diliyle yaratılan tasarım odaklı parçalardan oluşuyor. Ege’nin sıcak ve kucaklayan ruhunun esintilerini taşıyan Lounge wear tarzında hazırlanan koleksiyon, TENCEL™’in sürdürülebilir ve çevreye duyarlı kumaşlarıyla hayat buldu.” şeklinde konuştu.

 

Dokun Koleksiyonu hakkında: Sevdiklerine dokun, birbirini iyileştir.

Kucaklaşmak ve birlikte nefes almak temalarından yola çıkarak hazırlanan Dokun koleksiyonu, Ege’nin kavrayan ruhunu kumaşlara taşıyor. Tasarımlar, Arzu Kaprol’un sürdürülebilir, teknolojik ve doğal konfor sağlayan kumaşlarla olan tasarım tecrübesinin detaylarını yansıtıyor. Sade, yalın ve modern parçalarıyla, soyuttan somuta geçişi sembolize eden koleksiyon, Jimmy Key koleksiyonlarına dinamizm katan parçalardan oluşuyor. Duyuları kapsayan Dokun koleksiyonunun sembolü olan göz, kullanılan malzemelerin değerinin görünür olmasının altını çiziyor. Nötr renklerde vücudu toplayan kumaşlar, modern teknolojinin kullanıldığı hologram baskılar ve TENCEL™ ‘in özel kumaşlarıyla bir araya geliyor.

Aysha

Muhafazakar Moda ,Tesettürlü Bayan Kombinleri ,Kadın Sağlığı konulu aysha.com.tr sitesinin yöneticisidir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın