Bozcaada’nın Keşfedilmemiş Yerleri

Bozcaada’nın keşfedilmemiş güzel yerlerine hep beraber bakalım..

 

BOZCAADA RÜZGAR GÜLLERİ

Hayatınızda görebileceğiniz nadir güzellikteki yerlerden olan rüzgar gülleri, günbatımı ile daha da güzel.  Sizde manzara izlemeyi sevenlerdenseniz buraya uğramadan geçmeyin deriz.

 

BOZCAADA AYAZMA MANASTIRI

Ayazma, ülkemizin bir çok bölgesinde bulunan doğal su kaynaklarının olduğu alanlara verilen isim. Burada, tarihi bir çeşme, eşsiz güzellikte tarihin güzelliklerinden çınar ağacı, küçük bir manastır ve iki adet tek katlı yapı bulunuyor. Bu eşsiz güzellikteki yeri mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 

BOZCAADA KALESİ

Bozcaada’ya yaklaşırken sizi selamlayan heybetli duruşuyla dikkatleri üzerine çeken Bozcaada kalesi geçmişten günümüze gelen kültürel mirasın izlerini kolaylıkla görebileceğiniz yapıda.

 

YEL DEĞİRMENLERİ

Görüntüsüyle ziyaretçilerini hayranlığa bırakan yel değirmenleri, bozcaada’nın en merak edilen yerlerinden.

 

BOZCAADA SOKAKLARI

Adanın tek toplu yerleşim yeri olan Bozcaada sokakları eskilerdeki sokak kültürünü taşıyan, sadece sokaklarının değil insanlarının da samimi olduğu bu küçük yer mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

 

BOZCAADA GÖZTEPE

Adaya kuş bakışı bakmak isteyenlerin vazgeçilmez yeri olacak Göztepe’de bağları, evleri, çamlıkları, rüzgar güllerini kısacası her şeyi kuş bakışı edasıyla tepeden hayranlıkla izleyebileceksiniz.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın