Cilt Lekesi Nedir: Neden Olur: Cilt Lekeleri Nasıl Giderilir?

Cilt Lekesi Nedir?

Kadınların güzelliklerini tehdit eden lekeler farklı nedenlerle kendini gösterebilmekle birlikte yapılması gereken uygulamalar bu sorundan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Cilt lekeleri melanin hücrelerinin fazla çalışmasında kaynaklanan bir sorun olmakla birlikte cilt hastalarının ortalama üçte biri bu sorunla doktora gitmektedirler. Cilt lekeleri çok sık görülen bir sorun olmakla birlikte kadınların güzelliklerini tehdit ettiğinden psikolojik sorunların yaşanmasına dahi yol açabilmektedirler.

Cilt Lekeleri Neden Olur?

Cilt lekelerinin nedenlerinin bilinmesinin çözüm yolunda faydalı olacağını ifade eden uzmanlar bu problemle karşılaşılmasına neden olan melanin hücrelerinin fazla çalışmasının sistemik hastalıklar, kullanılan ilaçlar ve kozmetik malzemeler, genetik sebepler ve güneşte fazla kalınmasının yol açabileceğini ifade etmektedirler. Dermatolojik hastalıklar ve geçirilen enfeksiyonlarda bu sorunla karşılaşmanıza neden olabilir.

Cilt Lekelerinden Kurtulmak İçin Yapılması Gerekenler

Lekeler için yapılması gerekenler arasında kadınların en sık başvurdukları uygulama olan kozmetik malzemelerden yardım alınması tedavi sürecinde psikolojik olarak faydalı olmaktadır. Lekelerin görünmesini engelleyen farklı kapatıcı kozmetik ürünleri sektörde sürekli kendini yenileyen markalardan temin edilebilmektedir. Yaz aylarında güneşe fazla maruz kalan ciltlerde görülen bu soruna enzim peeling öneren uzmanlar büyük oranda başarı elde edildiğini ifade etmektedirler. Enzim peeling içerisinde bulunan C vitamini ve kojik asit gibi farklı antioksidan maddeler sayesinde cilt lekelerini büyük ölçüde gidermektedir. Bu uygulama yaklaşık 8 ila 10 saat yüzünüzde kalacak bir maske şeklinde uygulanırken gece uykuda geçirilen zaman bu şekilde değerlendirilebilir. Bu uygulamanın başarısı dikkate alınarak akabinde 3 ila 6 ay arasında krem kullanımı uzmanınız tarafından önerilebilmektedir.

Cilt Lekeleri Nasıl Giderilir?

Lekeler için yapılması gerekenler arasında son yıllarda ilerleyen teknolojilerde çözüm yollarının bulunmasında imdadımıza yetişmiş bulunmaktadır. Derini altına kadar geçen lekelerin tedavisinde fraksiyonel lazer ve Q Swicthed lazer uygulamaları en yaygın olarak uygulanan müdahaleler arasında yer almaktadır. Lekenin derinliğine bağlı olarak uzmanınız tarafından hangi uygulamanın yapılacağına karar verilmesinin ardından leke tedavisi başarılı bir şekilde gerçekleşebilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Cilt Lekeleri İçin Yapılması Gerekenler

Cilt Lekelerini Önleyen Kuru Dut Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Cilt Lekelerinin Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüzdeki Lekeler Nasıl Gider?

Cilt Lekelerinizden Kurtulun

Yüzdeki Lekeler İçin Kahve Maskesi

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor.İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.