Cilt Tipinize Göre Maske ve Cilt Bakımı Tarifleri

Cilt tipinizi birazcık tanıdıktan sonra evde uygulayabileceğiniz doğal tarifler ile güzelliğinize güzellik katın.

Cilt Temizleme Sütü

1 bardak süt, 1 salatalık

Salatalığı kabukları ile rendeledikten sonra süt ile kaynatalım. Soğuduktan sonra süzelim ve bu karışımla sabah akşam cildimizi silelim.

Cilt Sıkılaştırıcı Tonik

Kuru Ciltler İçin Tonik

1 demet dere otu, 1 şişe maden suyu, 25 gram tatlı badem yağı

Dere otu mikser yardımı ile çekildikten sonra içerisine badem yağı ve maden suyu ilave edilir. Ardından buz kabına konur. Buzluğa yerleştirilir. Her gün cilde yapılan buz kompresi ile cildiniz daha sağlıklı parlar ve canlılık kazanır.

Yağlı Ciltler İçin Tonik

Badem yağı yerine limon kullanmaları önerilir.

Sivilceli Ciltler İçin Tonik

1 tutam reyhan ve limon suyu

Reyhan otu toz haline getirildikten sonra limon suyu ile boza kıvamına getirilir. Sivilceli ve sivilcenin neden olduğu yaraların üzerine sürülür.  Yaralar dezenfekte edildikten sonra serpilir. 3-4 kullanımdan sonra neticesini daha net görebilirsiniz.

Akneli Ciltler İçin Tonik

1 tatlı kaşığı kil, 2 adet aspirin, 1 şişe maden suyu

Kil maden suyunda eritin. İçerisine aspirini de ekledikten sonra karıştırın. Aspirinde eridikten sonra cildinize uygulayın. Sabah akşam temizlediğiniz cildinize uygulayın.

Kuru ve Karışık Ciltler İçin Cilt Maskesi

15 gram kil, 15 gram polen, 15 ram ılık süt,

Malzemelerin hepsini karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayın 20 dakika kadar bekletin ve ardından ılık su ile durulayın. Cilde elastikiyet kazandırır ve gözenekleri sıkılaştırır. Ayrıca cildin ph değerini dengeler.

Yağlı Ciltler İçin Cilt Maskesi

1 yemek kaşığı havuç suyu, 1 yemek kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı yoğurt, 1 yemek kaşığı pirinç unu

Tüm malzemeler karıştırıldıktan sonra cilde uygulanır. 30 dakika bekledikten sonra yıkanır. Cildin yağ dengesini sağlamaya yardımcı olur.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor.İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.