Çocuklarımız İçin Nasıl Birikim Yapabiliriz?

Çocuklarımız gelecekte maddi olarak refah seviyede yaşasın diye onlar küçükken para biriktirmeye başlama kararı aldınız fakat nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız bu yazımız sizin için… Çocuklarınız için para biriktirmeye başlama önerileri derledik…

 

 

BANKA HESABI AÇARAK BAŞLA

Birikim yapmak istiyor ama aynı zamanda ay sonu gelince o paraya uzanıyorsanız ona banka hesabı açarak para sanki hiç yokmuş gibi para atar ve biriktirebilirsiniz. Fakat önemli olan kısım her ay düzenli para atmalısınız.

 

ORTAK BİR BİRİKİM ALANI OLUŞTURARAK BİRİKİME BAŞLAYABİLİRSİN

Para biriktirmek aslında zor gibi görünse de günde beş lira bile kenara atılarak yıllar sonrasında çok fazla para elde edeceğinizi düşünebilirsiniz. Eşinizle beraber ortak birikim alanı oluşturarak siz biraz o biraz kenara atarak çocuğunuz büyüyünce çok fazla para elde edebilirsiniz.

 

TASARRUFLU OLMAYA DİKKAT EDİN

Çocuğunuz için manevi katkı kadar maddi katkı da sağlamanız gerekiyor. Bunun için de gereksiz gördüğünüz harcamalarınızı azaltmalı ve çocuğunuzun geleceğine odaklanmalısınız.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın