Sağlıklı Atıştırmalık Önerileri

Atıştırmalıkları hepimiz çok seviyoruz. Peki, atıştırmalıklar sağlıklı olursa? Sizler için sağlıklı atıştırmalıkları derledik…

 

TAM TAHILLI SANDVİÇ

Tam tahıllı ekmek, normal ekmeğe göre çok sağlıklı bir atıştırmalıktır. Tam tahıllı sandviç hazırlarken içerisine domates, meyve, avokado ve hindi gibi malzemelerle tatlandırabilir, daha sağlıklı bir atıştırmalık haline getirebilirsiniz.

 

MEYVELİ PROTEİN SHAKE

Meyveli protein shake’ler sağlığa çok faydalı aynı zamanda sağlıklı bir şekilde zayıflamanızı sağlıyor. Aynı zamanda bu sağlıklı atıştırmalık lezzetiyle herkesin vazgeçilmez atıştırmalığı. Özellikle spor yapanlara çokça tavsiye edilen atıştırmalıklardan.

 

MEYVE ŞİŞLERİ

Meyve şişleri herkesin severek tükettiği atıştırmalıklardan. Bunun için; istediğiniz meyveleri keserek çöp şişlere geçirin ve ardından istediğiniz kuruyemiş parçacıklarına bulayıp tüketin.

 

PİRİNÇ PATLAĞI

Fit bir vücuda sahip olmak isteyenlerdenseniz pirinç patlağı vazgeçilmez atıştırmalıklarınızdan olacak. Pirinç patlağı hazırlamak için ise; esmer pirinç, tuz ve zeytinyağı yeterli. Ayrıca üzerine isteğe bağlı muz, çilek gibi meyvelerle tatlandırabilirsiniz.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın