Culotte Pantolon Kimlere Yakışır: Nasıl Kombinlenir

Culotte Pantolon Modeli

1970’lerde moda sektörüne giriş yapan pantolon modeli 2019 yazında tekrar gündemde. Kesimi bol olan pantolon modelinin paçaları geniş ve kısadır. Culotte pantolon bir diğer adı ve okunuşu külot pantolondur.

Aslında pantolonun kesim modeli palazzo pantolonun kısa paçalı halidir desek yeridir. Palazzo pantolon modelinin farklı kesimli halidir.

BENZER YAZILARIMIZ

Palazzo Pantolon Kimlere Yakışır

Belmando Pantolon Kimlere Yakışır

Culotte Pantolon Kimler Giymeli?

Culotte Pantolon Kimlere Yakışır?‘la yazımıza devam etmek istiyorum.Çünkü kadınların en çok merak ettiği nokta tam olarak da burası. Aslında culotte pantolonu rahatına düşkün tüm kadınlar tarafından tercih edilebilir. Ancak boyu kısa olanlar kombinlemelerine dikkat ederek giyinmelidir. Çünkü kısa paçalı pantolon modeli olduğundan, olduğunuzdan daha kısa görünme riskine sahipsiniz. Bu yüzden gelin birlikte Culotte Pantolon Nasıl Kombinlenir?‘e bakalım.

Culotte Pantolon Nasıl Kombinlenir?

Culotte pantolon kısa paçalara sahip bir pantolon modeli olduğundan kısa boylu kadınlar bu modeli tercih ederken dikkat etmeliler. Culotte pantolonun yüksek bel culotte pantolon modelini  seçmeli ve çok da kısa olmayan yani hemen dizin altında biten culotte pantolon modellerinden uzak durmaları gerektiğini belirtmeliyim sizlere. Aksi takdirde culotte pantolon sizi basık göstereceğinden olduğunuzdan daha kısa görünüme sahip olabilirsiniz. Bu nedenle culotte pantolonun biraz daha uzun modellerini daha çok bileğe yakın boydaki kesimlerini tercih etmelisiniz. Üzerinize bol ve dökümlü şeyler tercih etmek yerine giydiğiniz t-shirt, gömlek ve bluzlerinizi yüksek bel modelini kapatmayacak şekilde kombinleyip boyunuzun kısa görünümünü kapatabilirsiniz.

Culotte pantolon kısa paça pantolon olduğu için kadınların aklında sadece yazları kullanılabilir diye bir düşünce bulunmakta. Ancak culotte pantolon modellerini kışın da çok rahat kullanabilirsiniz. Tabi ki yine kombinlerinize dikkat etmelisiniz. Culotte pantolonların paçası kısa olduğundan rahat bir şekilde çizmeler ve botlarla kullanabilirsiniz.Üzerinize kazaklar, swatler, paltolar alarak sokak modasından faydalanabilirsiniz.

Yine; Culotte pantolon rahat ve salaş görünüme sahip bir model olduğundan sadece günlük kullanılır diye düşünmeyin. Çünkü culotte pantolonlarla da çok şık görünüp  özel zamanlarda ve iş hayatınızda kendinize çok güzel ve modern bir hava katabilirsiniz. Culotte pantolonları topuklu ayakkabılarla kullanıp üzerinize şık gömlekler, bluzler hatta blazer ceketler alarak iş hayatınızda ve özel zamanlarınızda hem rahatlığı hem de şıklığı çok kolay bir şekilde yakalamış olursunuz.

Tesettürlü kadınlarımıza gelecek olursak; onlarda bu modeli çok rahat bir şekilde kullanabilirler. Çünkü culotte pantolonun bolluğu vücut hatlarımızı kapatma özelliği taşımaktadır. Culotte pantolon modelini tercih ederek hem günlük hem özel zamanlarda çok şık ve trend bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.