Geçmişten Günümüze Bayram Adetleri

Haydi hep beraber nostalji turu yapalım.. Eski güzel bayramlar adetlerimize yeniden hep beraber göz atalım..

 

AİLECEK YAPILAN KAHVALTI

Bayramın en sevileni hiç şüphesiz sabah erkenden yapılan aile kahvaltısıdır. Bayram sabahlarını daha güzel yapan bayram kahvaltısı artık çok yapılmasa da bir zamanlar bayramın her günü erkenden kalkılır ve hoş sohbetlerle kahvaltı yapılırdı.

 

BAYRAM İÇİN ALINAN KIYAFET

Eskiden bayram gelmeden önce çocuklarımıza kendimize bayram öncesi bayram kıyafeti alır bayramdan bir gün önce dolabımıza ütüleyerek koyar bayram sabahı ise giyerek büyüklerimizi ziyarete giderdik..

 

BÜYÜKLERİN ELLERİ, KÜÇÜKLERİN GÖZLERİ ÖPÜLÜR

Alışık olduğumuz deyim aslında, büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin ise gözlerinden öperim.. Eskiden bayram ziyaretine büyüklerimize gittiğimizde büyüklerimizin elleri havada bizi bekler onların ellerini öper, bizden küçüklerin ise gözlerinden öperek bayramlarını kutlardık..

 

ÇOCUKLARA BAYRAM HARÇLIĞI VERİLİRDİ

Eskiden çocuklarla büyüklerimizin bayramını kutlamaya gittiğimizde çocuklarımıza harçlık verilir di belki siz o zamanlar çocuktunuz ve büyüklerimizden harçlık alan sizdiniz. Çocukların harçlık aldıktan sonraki yüzlerinde oluşan mutluluk ise hiç bir şeye değişilmezdi..

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

istanbul escort bayan