goodspaces’e Ünlü İsimlerden Büyük İlgi

10 Şubat Perşembe günü özel bir davet ile 42 Maslak’ta kapılarını açan goodspaces büyük ilgi gördü. A46 Organizasyon kurucularından Selim Demir ve Effect BCW kurucusu Gonca Karakaş ev sahipliğinde düzenlenen davete; iş, sanat ve cemiyet hayatından birçok isim katılım gösterdi. Tuvana Büyükçınar, Levent Erden, Alize-Barış Tansever, Erol Özmandıracı-Naz Elmas, Alara Koçibey, Emel-Nejdet Ayaydın, Aslı-Cem Pasinli, Kaan Sekban, Gül Gölge, Akasya Asıltürkmen, Yonca Evcimik, Gökay Gündoğdu, Cem Kınay-Elif Dağdeviren, Gülden-Yılmaz Yılmaz, Neşe-Erol Gönül, Şahika Ercümen davete katılan isimler arasındaydı.

Sanat, teknoloji ve sürdürülebilirlik odaklı birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanan goodspaces’ın açılış daveti, görsel efektler ile müzik ziyafeti sunan ‘Dijital Orkestra’ ile başladı; 16 müzisyen, 1 bayan solist, 2 erkek vokal, 3 dansçı, 2 DJ’den oluşan orkestra büyük ilgi gördü.

Bu etkileyici şovun ardından, tasarımını A46 Design Studio’nun yaptığı, piyanist Emir Ersoy ve Decol dijital sanat stüdyosu sanatçılarının canlı görsel performansı eşliğinde müzik notası ile senkronize bir şekilde hareket eden görsel bir evrende solo piyano performansı sergilendi. Ersoy solo performansında klasik eserleri latin ve elektronik altyapılarla harmanladı. Gece, DJ Mert Levent’in performansıyla devam etti. Davette aynı zamanda ünlü sanatçı Dilara Akay’ın da ilk NFT eserleri sergilendi.

Ekosisteminin merkezinde bir İyilik Enstitüsü de planlanan goodspaces’ın ardında alanında uzman kişilerden oluşan çok değerli bir Danışma Kurulu da yer alıyor. Danışma Kurulu’nda konusunda fikir önderi, akademisyen, araştırmacı, STK lideri, sanatçı, teknoloji yatırımcısı ve tasarımcıların yanı sıra birçok genç aktivistin de yer alacağı enstitünün lansmanının nisan ayında yapılacağı belirtiliyor.

 

 

 

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın