Sevginizi Sanatla Kutlayın

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, Sevgililer Günü’nde sevdiklerine sanatla bağ kuran hediyeler sunmak isteyenler için özel bir kampanya hazırladı. Müze ziyaretçileri 8-13 Şubat tarihleri arasında Artshop’taki tüm ürünlerde %15 indirim fırsatından yararlanabilecek.

Geniş ürün çeşitliliği ile farklı zevklere ve tarzlara hitap eden Pera Müzesi Artshop’ta, Suna ve İnan Kıraç Vakfı koleksiyonlarından ilhamla tasarlanan takı ve objelere, ünlü tabloların reprodüksiyonları, süreli sergiler için sınırlı sayıda üretilen aksesuarlar, kırtasiye ürünleri ve sergi katalogları eşlik ediyor.

Kahve molası sanatı
Kütahya Çini ve Seramikleri Koleksiyonu’nun nadide örnekleri, sınırlı sayıda üretilen reprodüksiyonları ile klasiklerden vazgeçmeyen sanatseverlere hitap ediyor. İmkânsız Eve Dönüş sergisi kapsamında Etel Adnan’ın eserlerinden ilhamla üretilen seramik fincan, bardak ve tabaklar, canlı renkleriyle sevdiklerinizin kahve ve çay molalarına neşe katıyor.

Çağlar boyu çanta
Kaplumbağa Terbiyecisi ve Pera Müzesi’nin diğer ünlü simalarını üzerinde taşıyan bez çantalar, Bizans motiflerinden üretilen çanta, portföy ve maskeler, Sevgililer Günü’nün popüler hediyelikleri arasında yer alıyor. Etel Adnan’ın renkli dünyasını yansıtan omuz ve telefon çantaları yaşamın her anına eşlik edebilecek hediye alternatiflerinden. Mürekkeptensergisi kapsamında üretilen portföyler ise kaleydoskopu andıran renkleriyle sıra dışı aksesuarlardan hoşlananlar için birebir.

Tasarımda doğanın izleri 
Artshop, giyim ve aksesuar seçiminde doğallıktan yana olanlar için de çok çeşitli seçenekler sunuyor. Hatice Gökçe’nin Minyatür 2.0 için hazırladığı kapsül koleksiyonda yer alan pareo ve maskeler, şenlik minyatürlerindeki renkli detayları %100 doğal kumaşlara taşıyor.

Ağırlık ve Ölçü Sanatı sergisinden ilhamla, eco-print yöntemiyle üretilen yaprak desenli fular, şal ve çantalar, her türlü kıyafete uyum sağlayabilecek nötr tonlara sahip. Aynı desenden üretilen masif ahşap ayaklı abajurlar da tasarımı ile dikkat çekiyor.

Osman Hamdi Bey’in ünlü eserine atfen üretilen kaplumbağa formlu ahşap kalemlik ve her sergiye özel tasarlanan el yapımı defterler ise kırtasiye tutkunları için esprili bir hediye alternatifi olarak öne çıkıyor.

Romantik seçenekler  
Oryantalist Resim Koleksiyonu’ndaki zarif kadın portreleri ve lirik İstanbul manzaraları, cep aynası, ilaç kutusu, mumluk gibi günlük objeleri romantik birer hediyeye dönüştürüyor. Aynı koleksiyondan ilhamla tasarlanan fotoğraf çerçeveleri ise sevgili fotoğraflarını sanal dünyadan gerçek mekânlara taşıyor.

İstanbul’dan Bizans’a sergisi ile Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri Koleksiyonu’ndan detaylar, Artshop’ta şık takılar olarak karşımıza çıkıyor. Üzerinde tarihi figürlerin bulunduğu; yüzük, kolye, küpe ve kol düğmelerinden oluşan bu şık takı serisi gümüşten üretildi. Mağazada ayrıca porselen ve altın kaplama kolye, küpe, bileklik, rozet alternatifleri de bulunuyor.

 

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın