Güçlü Kadınlar Benim İlham Kaynağım

Ceren Yurtgün…  36 yaşında 3 çocuk sahibi 2019 yılına kadar da hayatını ev hanımı olarak evine çocuklarına adamış bir anne. Tekstil sektörüne modellik yaparak başlatan Yurtgün, kendi markasını kurma hikayesini ve güçlü tasarımlarının detaylarını Aysha Dergi’ye anlattı.

 

Moda ve tekstil sektörüne girişiniz nasıl oldu?

2019 yılında modaya olan ilgim çevrem tarafından “Sen bu işi yapmalısın” gibi cesaret veren yorumlar alıyordum ama nerden başlarım nasıl yaparım hiçbir fikrim yoktu. Bir süre düşündüm modellik yaptığım süreçte en azından tekstilin içine girebileceğimi düşündüm ve o süreç bir nevi okul gibi oldu. Modellik sonrasında kendi butiğimi açtım ve moda serüvenim başladı.

 

Tasarımda yapıyor musunuz? Bir şeyleri tasarlama fikri nasıl gelişti?

Hazır ürünlerden istediğim şıklığı yakalayamıyordum. Hep “şurası böyle mi olsa”, “burasını şu renk yapsam daha güzel olur” diyip üzerinde oynamalar yaptım ve “neden kendi markam kendi tasarımlarım” olmasın dedim.

Hedef kitle kimlerden ve hangi yaş aralığından oluşuyor?

 

Hedef kitlem öncelikle kendini seven ne istediğini bilen tarzı ve duruşu olan kadınlarımız. Yaş kavramı benim için yok. Bir kadın her yaşta kendine yakıştırdığı sürece renkli giyinebilir.

 

Özellikle bulundurmaktan ve satış yapmaktan mutluluk duyduğunuz bir tarz var mı?

 Evet tabi var. Bir aslan burcu kadını olarak gösterişli, kadınsı tarzı seviyorum o yüzden de o tarz kıyafetleri daha bir keyifle sergiliyorum,

 

Sizi farklı kılan noktalar nelerdir?

Beni farklı kılan en önemli nokta 17 yıl ev hanımı olup hayallerimden asla vazgeçmemek ve kendi ayaklarımın üzerinde durmayı başarmaktır. Ben bu süreçte kendi kendimi eğittim.

Bu senenin favori renkleri ve modelleri nelerdir?

Yeşiller, maviler, morlar açıkçası bu sene canlı renklerin senesi. Zira kış tonları dediğimiz kahveler siyahlar bu kış yok denecek kadar az… Renkli kabanlar ve ceketler çok daha ön planda.

 

İlham aldığınız noktalar nelerdir?

Güçlü kadınlar benim her zaman ilham kaynağım oldu. Tasarımlarım güçlü, cesur kadınların tercih ettiği iddialı parçalardan oluşuyor.

Aysha

Muhafazakar Moda ,Tesettürlü Bayan Kombinleri ,Kadın Sağlığı konulu aysha.com.tr sitesinin yöneticisidir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın