Gül Suyu Kuru Ciltlere İyi Gelir mi?

kuru ciltlere bakım nasıl yapılır
kuru ciltlere bakım nasıl yapılır

Kuru Ciltler İçin Bakım Önerileri

Cilt, her insan için en önemli yerlerin başında geliyor. Kuru, yıpranmış, kırışmış ya da sivilceli cilt insanların sosyal hayatlarını etkileyecek kadar psikolojik ve ruhsal problemler ortaya çıkarıyor. Böyle bir noktada kuru ciltlerin yapabileceği bakım önerilerini bilmekte fayda var. Peki, kuru cilt bakımı nasıl yapılır?

Kuru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Hem nemli, sıcak havalar hem de kış mevsiminin getirdiği soğuk ve sert havalar ciltler üzerinde belli başlı sorunlara sebebiyet veriyor. Cildinizi canlandırmak, cilt tipinin en iyi durumu neyse o seviyeyi sağlamak, taze ve dinç bir görünüm için bakım rutininizi oluşturmalısınız. Özellikle kuru cilde sahip kişiler, cilt problemlerini saklamak için makyaj bile yapamıyor. Bunun sebebi ise ciltteki kuruluk yüzünden ortaya çıkan pul pul görünümü oluyor. Buradan yola çıkarak kuru cilt sahibi kişilerin yapmaları gereken kuru cilt bakımı önerilerini inceleyelim:

Kuru Cilt Nasıl Nemlendirilir?

Bir kadın için oldukça önemli olan cilt, eğer kuru ise bu kadın için önemli olan bir diğer unsur olan makyaj yapımını da etkiliyor. Kuru cilt; soluk, bakımsız, pul pul bir görünüm sunuyor. Bu sebeple cildinize öncelikle ihtiyacı olan nemi vermelisiniz. Yoğun ve etkili bir nemlendirme kremi, düzenli kullanıldığı taktirde cildinize canlılık katar. Bu amaçla cildinize evde yapabileceğiniz ya da hazır satın alabileceğiniz nem maskeleri de uygulayabilirsiniz. Parlak, canlı ve dinamik bir cilt için bu adıma önem vermelisiniz.

Kuru Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Gül Suyu Kuru Cilde İyi Gelir mi?

Cilt tipiniz ne olursa olsun cilt temizliğini asla atlamamalısınız. Makyaj kalıntıları ve yapmasanız dahi hava kirliliğinin cildinizde bıraktığı kalıntıları her akşam ve sabah temizleyerek cilt bakımınızın ilk ve en önemli adımını gerçekleştirmeniz gerekli.

Cildinizin türü ve özelliklerine bağlı olarak mutlaka içerikleri iyi seçilmiş, kaliteli ve etkili ürünleri kullanmanız da önemlidir. Arzu edenler temizlemek için gül suyu da kullanabilir.

gül suyu kuru ciltlere iyi gelir mi
gül suyu kuru ciltlere iyi gelir mi

Kuru Ciltler İçin Peeling Önerileri

Kuru bir cilt demek, yüzeyinde dökülmelerin olduğu pul pul bir görünüm demek… Ölü hücrelerin meydana getirdiği bu halden kurtulmak için temizlik ve nemlendirme sonrası yapacağınız bir diğer işlem, peeling uygulamasıdır. Ölü deriyi cildinizden söküp atan peelinglerde, dikkat etmeniz gereken nokta cildinizi çok fazla tahriş etmeden uygulama yapmaktır.

Kuru Ciltler İçin Peeling Maske Tarifi

Cildinizi arındırıp yenileyecek peeling için, bir yemek kaşığı Türk kahvesi, iki yemek kaşığı zeytinyağı ve bir yemek kaşığı balı bir araya getirip karıştırın. Elde ettiğiniz peelingi cildinize, dudaklarınıza ve ellerinize uygulayabilirsiniz.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor.İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.