Doğal Makyaj Teknikleri İle Daha Genç Ve Daha Güzel!

Çok hafif bir makyaj uygulamasıyla temiz bir yüze sahip olunuyor. Makyaj öncesinde cildinizi temizleyerek nemlendirin. Temizleme için köpük veya jelleri kullanabilirsiniz. Sabun cildinizin Ph derecesini düşüreceğinden cildinizi jelle temizledikten sonra toniklerle son rötuşları yapabilirsiniz.

Makyajda en önemli konulardan biride fondöten yerine cilde uygunluk sağlayabilecek olan kremleri tercihte bulunmanız olacaktır. Pudra kullanımından vazgeçmeniz halinde yüzünüz pullu bir görünümden kurtulacak ve daha temiz bir cilt oluşturacaksınız. Göz makyajınız için ince çekeceğiniz bir rimel sayesinde kirpikleriniz daha gür ve kalın görünüm kazanacaktır. Bu arada kaşlarınızın şekilli olmasına özen gösterin. Kalın ve düzgün kaşlar yüzünüzü çok genç ve güzel gösterir. Bu sebeple kaşlarınızı doğal yöntemlerle kalınlaştırın. Kullanacağınız allık ve rujlar doğal renklerden oluşmalıdır. Bu surette karmakarışık bir yüzden arınmış olacaksınız.

Makyaj malzemelerinde kullandığınız kozmetik ürünlerinin içeriklerine dikkat gösterin. Piyasada ucuz maliyetli ve zararlı madde içeren ürünlerden kaçının. Doğal malzemelerle üretilen kozmetik ürünlerini tercihten yana olun.

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın