En Çok Tercih Edilen Estetik Ameliyatlar

Peki, son dönemde en çok tercih edilen ve popüler hale gelen estetik ameliyatlar hangileridir? Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği, dünyada en popüler olan estetik operasyon çeşitlerini açıkladı.

İşte o ameliyatlar:

1. Göz kapağı ve çevresi estetiği
Torbalanmış yağların, gevşemiş ve buruşmuş derinin üst ve alt göz kapaklarından alınması, göz kapaklarının etrafındaki kırışıklıkların giderilmesi operasyonudur. Birçok ünlü bu operasyonlardan yaptırmıştır.

2. Liposuction (Yağ alma)
Bölgesel yağlanma sorunları olanların imdadına yetişen bu operasyon, bölgesel olarak depolamış vücudun herhangi bir bölgesindeki fazlalık yağların cerrahi olarak vakumla alınması işlemidir.

3. Meme büyütme ameliyatı
İşte estetik ameliyat denildiğinde ilk akla gelen operasyon: silikon. Daha dolgun gözüken göğüslere sahip olmak amacı ile yapılan işlem olan meme büyütme operasyonu en sık tercih edilen estetik ameliyatlardan birisidir.

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın