Günlük Makyajınızda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Pratik makyaj yapmanın pek çok yöntemleri bulunuyor. Hemen hemen her yerde ve her markada bulunabilecek makyaj setleri işi kolaylaştıran ekipmanlar en büyük yardımcılardır. Makyaj yapmaya başlamadan önce yüzü makyaja hazırlamak en sağlıklı yöntemlerden biri. Bunun için cilt temizleme tonikleri kullanılması tavsiye olunur. 
 

makyaj

Bu işlemin arkasından mevsim yaz veya kış olsun az miktarda güneş koruyucuları yüze yedirmek sağlıklı bir işlemdir. Güneş koruyucuları bir süre yüzde bırakılmalı, arkasından hafif masajlarla fondöten uygulamasına geçilmeli. Yüzde koyulu açıklı yüz lekeleri varsa fondöten renk tercihleri ciltteki koyu renge yakın tonlardan seçilmeli.
 

makyaj

Göz makyajlarında göz çevreleri ve göz kapaklarında fondöten renginin 2 ton açık renklerde kapatıcı uygulamak sayesinde göz çevreleri daha aydınlık görünüme kavuşur. Küçük gözlere sahip olanlarda gözlerin alt iç ve üst iç kısımlarına ten rengine yakın yağlı göz kalemleri kullanılmalı. Tercihen beyaz renkte bir göz kalemi kullanmak en ideal bir seçimdir. Hemen arkasından gözaltlarına koyu gri ve siyah renkte bir göz kalemi çekmek sayesinde buğulu gözlere sahip olunur. Yüzdeki çok belirgin olan elmacık kemiklerini ön plana çıkarmamak için hiçbir sebep bulunmuyorsa ten rengine uygun tonlarda seçilen allıkları sürüş yönünü şakaklara doğru değil, kulak hizasına doğru yatay yönde vuruşlarla uygulamak doğrudur. Bu suretle yüz daha oval bir görünüme sahip olacaktır. Ruj kullanımında sürüm öncesi dudaklara nemlendirici sürmek alışkanlık haline getirilmeli. Bunun yapılması halinde etkili dudak görünümü elde edilmiş olur.
 

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.