Haftanın Konserleri

HEY DOUGLAS VE KOZMONOTOSMAN
YER: MÜZİK BOĞAZ’DAN GELİR TEKNESİ
TARİH: 9 EYLÜL

70’li yılların psychedelic, funk ve soul şarkılarını günümüz algısı ve tarzı ile yeniden düzenleyen VEYasin, bu çalışmaları “Hey Douglas” çatısında toplayıp dinleyici ile bir araya gelmeye devam ediyor. Osman Başaran ya da müzik severlerin onu tanıdığı ismiyle kozmonotosman, Anadolu-pop funk ve Türk halk müziği eserlerini elektronik müzikle modernize ediyor ve müziğe yeni bir soluk getiriyor. Küçük yaşlarda hem Türk müziği enstrümanları hem de house ve tekno müzikle tanışıp kaynaşması, bugün yaptığı müziğin temelini oluşturuyor.

hey douglas

ELTON JOHN- RICKY MARTIN
YER: ANTALYA EXPO 2016 KIR AKTİVİTE ALANI
TARİH: 9 EYLÜL- 12 EYLÜL

Müziğin efsane ismi Sir. Elton John, 9 Eylül Cuma akşamı Antalya Expo 2016 kır aktivite alanında müzikseverle buluşuyor. Henüz 15 yaşında kurduğu Bluesology grubuyla müzik kariyerine başlayan İngiliz sanatçı Sir Elton John, 450 milyondan fazla satılan albüm ve 40 milyondan fazla satılan single ile dünya müziğinin son 40 yılına izini bırakmış nadide isimlerinden biri. Geçtiğimiz şubat ayında piyasaya çıkan “Wonderful Crazy Night” albümü, Sir Elton John’un sadace kendi şarkılarını seslendirdiği bir albüm olmuştu. 1998 yılında İngiltere kraliçesi tarafından “SIR” nişanı ile onurlandırılan Sir Elton John, müzik otoriteleri tarafından gelmiş geçmiş en iyi 50 müzik sanatçısı arasında yer alıyor. 1997 yılında bestelediği “Candle in the Wind” single’ı 33 milyon adet satarak dünya rekoru kıran single’lar arasına girmişti. Müzisyen, Don’t Let the Sun Go Down On Me, Daniel, Crocodile Rock, Nikita, Sorry Seems to Be The Hardest Word gibi klasikleşmiş şarkılarını 9 Eylül Cuma akşamı saat 22:00’de Expo 2016 Antalya sahnesinde performe ediyor.
Dünyaca ünlü starları ağırlayan Antalya, 12 Eylül’de ise Ricky Martin’le coşacak.

elton john

TARKAN
YER: HARBİYE CEMİL TOPUZLU AÇIK HAVA SAHNESİ
TARİH: 9-10-11 EYLÜL

Artık bir klasik haline gelen Harbiye Tarkan konserleri tüm heyecanıyla devam ediyor. Konserler için son 3 güne girmiş bulunmaktayız. 3 Eylül’de başlayan konserler 11 Eylül’de sona erecek. Tarkan, iki bölümden oluşacak konserlerinin ilk yarısı için geçtiğimiz aylarda yoğun ilgi gören Türk Sanat Müziği albümü Ahde Vefa’da yer alan şarkılardan, ikinci yarısı içinse sevilen pop şarkılarından oluşan bir repertuvar hazırladı ve müzikseverleri yine tam kalbinden vurdu.

tarkan

HÜSNÜ ARKAN
YER: BODRUM GÜMÜŞLÜK AKADEMİ
TARİH: 10 EYLÜL

Eleştirmenler tarafından, Türkiye’nin en iyi besteci ve yorumcularından biri olarak gösterilen Hüsnü Arkan, şarkılarıyla 10 Eylül’de Bodrum Gümüşlük’te sahne alıyor.

Temmuz 1991’de “Bir Yalnızlık Ezgisi” isimli ilk solo albümünü yayımlayan Hüsnü Arkan, “İstavrit” albümüyle vokalist, söz yazarı ve besteci olarak Ezginin Günlüğü’ne katıldı. Arkan, Ezginin Günlüğü albümlerinin 1993 yılından beri mimarlarından olan. O sadece bir müzsiyen değil, aynı zamanda iyi bir edebiyatçı da; “Ölü Kelebeklerin Dansı”, “Menekşeler Atlar ve Oburlar”, “Uzun Bir Yolculuğun Bittiği Yer”, “Uyku”, “Mino’nun Siyah Gülü”, “Hırsız ve Burjuva” adlı altı romanının yanında “Hiçe Doğru” ve “Naş” adlı yayınlanmış iki şiir kitabı var. 13 Ocak 2011’de “Solo” isimli ikinci albümünü yayımlayarak Ezginin Günlüğü’nden ayrılan sanatçı, 4 Mart 2013 tarihinde ise “Yalnız Değiliz” isimli üçüncü albümüyle adından söz ettirdi.

 

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın