Halı Seçiminde Tercihler Ve Önemli Noktalar..

Halı seçiminin en başta yapılıp halı seçimine göre mobilya seçimi en hatalı davranışlardan biri. Dekorasyon akışı belli bir sıra ve düzeni belirlemeli. Bu sıra takip edilmediği zamanlarda uyumsuz mobilyalar, aksesuarlar ve halılar seçilmesi kaçınılmaz oluyor. Halı seçiminde dikkat edilecek önemli nokta, halılar mobilya ve perde seçiminden sonra yapılmalı. Başta seçeceğiniz desenli bir halı modeli ortamı kısıtlayarak halıya uygunluk sağlayacak mobilya seçiminde zorlanırsınız.

Modern tarz dekorasyonu belirleyen evlerde geometrik desenli, düz renk veya minimalist tarzda halı seçimi bu mekânlara uygunluk sağlayan halı modelleridir. Klasik tarz evlerde mümkün olduğunca düz halı seçimini yararlı olmaktadır. Desenli halılar evi olduğundan karışık gösterir. Halı seçiminde dikkat gösterilmesi en önemli detaylardan biri halının anti bakteriyel olması, kolaylıkla temizlenmesi ve leke tutmayan içerikte olması gerekiyor.
Bu tarz halılar büyük kolaylıklar sağlamakta.

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın