Yemyeşil Ambiyansı Temiz Havasıyla İstanbul’un Arka Bahçesi: Polonezköy!

Polonezköy yeşilliğin, tabiat ve doğanın korunduğu nadir noktalardan biri olma özelliğini taşıyor. Polonezköy’e ulaşmak için Fatih Sultan Mehmet Köprüsü güzergâhında bulunan Kavacık Sapağı’ndan Acarkent’i geçtikten sonra yönlendirme tabelalarını müteakiben bu güzel beldeye ulaşılır.

Polonezköy buradaki emsal yerlerden bir adım önde olma avantajına sahip şipşirin bir köydür. Ormanlarında yapacağınız zevkli bir yürüyüş sonrasında sembolik satış yerlerinden yiyeceklerinizi alabilir sizin için hazırlanan mangallarda piknik keyfinin doruklarına varırsınız. İnsanlara çarpıcı gelen belde Polonyalıların yaşadığı rivayetlerle adını Adampol/Polonezköy olarak almıştır.

İstanbul’un arka bahçesi denilen beldeye girişte sizi kilise ve mezarlık karşılamaktadır. Birkaç metrelik yürüyüş mesafesinden sonra köyün meydanına gelindiğinde sizleri gezdirmeyi amaçlayan kiralık atlarla karşı karşıya gelirsiniz. Aynı zamanda geniş çaplı gezinti yapmak isteyen ziyaretçiler için faytonlu arabalar her zaman emrinize amade olarak bekler. Polonezköy’de hafta sonu tatili, günü birlik gezi, piknik, mangal keyfi, restoran yemekleri, düğün ve çeşitli organizasyonlar vb. imkânları değerlendirme olasılığı mevcut..

Merve Akdoğan

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümü mezunu olan Merve Akdoğan, web içerik editörüdür. Moda, Kadın, Stil, Güzellik, Seyahat/Gezi alanlarında içerikler üreten editörümüz, alanında uzman isimlerle röportajlar da yapmaktadır.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın