İmplant ile Meme Dikleştirme Yapılır mı?

 

Dünya genelinde pek çok farklı alanda etkileri hissedilen Pandemi ile estetik cerrahi ameliyatlarına gösterilen ilginin arttığı tartışmaya gerek duyulmayan bir gerçektir. Pandemi öncesinde pek çok kişi günlük yaşamda kesinti gerektirmeyen medikal estetik prosedürlere yönelmesine karşın Pandemi süreciyle birlikte estetik cerrahiye yönelik talepte büyük bir artış yaşanmaya başladı. 2022 yılında da eğilimin bu yönde olması nedeniyle 2022 yaz estetik trendi hakkında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Salih Onur Basat’tan bilgi aldık.

 

Meme Estetiği Zirvedeki Yerini Koruyor

 

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Salih Onur Basat meme estetiği cerrahisinin tüm zamanların en popüler estetik cerrahi uygulamaları arasında yer aldığını belirterek sözlerini şu cümlelerle sürdürdü: “Meme estetiği ameliyatı kadınların hem fiziksel görünümünü hem öz güvenini iyileştirdiğinden hiçbir zaman popülaritesini kaybetmiyor. Pek çok kadın daha hacimli, daha diri ve daha şekilli memelere sahip olmak için çareyi meme estetiğinde buluyor.”

 

Memelerde zaman içinde çeşitli nedenlere bağlı olarak hacim ve form kaybı gibi istenmeyen durumlar ortaya çıkabiliyor. Yaş alma, genetik, emzirme, dramatik kilo kaybı ve pek çok farklı etken memelerin sarkmasına neden olabiliyor. Bu aşamada devreye meme dikleştirme ameliyatı giriyor.

 

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Salih Onur Basat meme implantlarının memelerin yeniden şekillendirilmesi ve hacimlerinin artırılması için etkili bir seçim olduğunun altını çiziyor. Meme dikleştirme ameliyatı kapsamında kadınların memelerindeki fazla doku alınarak memelerin yeniden konumlandırılması sağlanıyor. Bu sayede daha dik ve estetik görünümlü göğüslere kavuşmak mümkün oluyor.

 

İmplant ile Meme Dikleştirme Yapılır mı?

 

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Salih Onur Basat’ın açıklamalarına göre meme dikleştirme estetiği ameliyatı tek başına uygulanabildiği gibi implant yerleştirilmesiyle de gerçekleştirilebiliyor. Meme implantı uygulanmasıyla birlikte hem memenin hacminin artırılması hem de üst kısmında dolgunluk sağlanması söz konusu olabiliyor. Meme dikleştirme ameliyatı memelerdeki sarkmanın giderilmesi için tercih edilebilecek bir estetik cerrahi prosedür olmakla birlikte üst memede dolgunluk sağlanması için meme implantı yerleştirilmesine gerek duyulabiliyor.

 

Memelerin büyüklüğünde herhangi bir değişiklik yapılmasının gerekmediği durumlarda implant kullanılmadan yalnızca meme dikleştirme ameliyatı yapılması gündeme gelebilir. Meme dikleştirme ameliyatı yapılan hastalarda meme derisi hali hazırda gevşek olduğundan fazla büyük bir implant tercih edilmesinin deriye ek ağırlık verebileceğinin unutulmaması gerekiyor.

 

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Salih Onur Basat son olarak meme estetiğinin hasta özelinde planlanması gereken bir estetik ameliyatı olduğunun altını çizerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Meme estetiği kapsamında farklı kombinasyonlar yapabiliyoruz. Sanıldığının aksine yalnızca meme büyütme ve meme dikleştirme operasyonlarını değil; meme büyütme ve meme dikleştirme operasyonlarını da eş zamanlı uygulayabiliyoruz. Memelerin idealden büyük olmasının sırt ve boyun ağrısı gibi fonksiyonel şikayetler yaratması mümkün. Bu durum hem memelerinin görünümünden rahatsız olan hem de büyük memeler nedeniyle yaşam kalitesi düşen hastaların meme estetiğine başvurmasına neden oluyor. Önemli olan her zaman olduğu gibi hasta özelinde planlama ve hastalar için en uygun tekniklerin bir araya getirilmesi.”

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

istanbul escort bayan