İstanbul Bayanlara Özel Pilates Salonları, Adresleri ve Telefonları

Bayanlara Özel İstanbul’daki Pilates Salonları

İstanbul’da bayanlara özel pilates salonlarını, pilatesin faydalarını ve nasıl yapılması gerektiğini sizler için araştırdık.

Spor yapmak insan bedeni üzerinde pek çok olumlu etkiye sahip. Fakat günümüzde hassasiyetleri doğrultusunda spor yapmak isteyen kadınlar her zaman spor yapacak uygun bir yer bulamıyor. Bizler de az sayıdaki bayanlar özel varolan pilates salonlarını inceledik. Bu şekilde muhafazakar kadınlar da diledikleri şekilde spor yapabiliyor.

Pilates Nasıl Yapılır? Pilatesin Faydalar Nelerdir?

Son yılların en popüler egzersizlerinden biri olan pilates, kişinin zihin ve nefes kontrolü ile hem karın hem omurga kaslarını çalıştırmayı sağlar. Bu spor programı sayesinde kaslar çalıştırılır, sıkılaştırılır. Postür bozuklukları da giderilir. Karın kasları da çalıştırıldığı için dümdüz bir görünüme kavuşulabilir. Kişi daha esnek bir yapıya kavuşur. Nefes çalışmaları ile de zihindeki faaliyetler hareket geçirilir ve yüksek konsantrasyon elde edilir. Pilates programları genellikle kişiye özel eğitmen eşliğinde yapılır. Egzersiz hareketleri Reformer, Cadillac gibi özel aletlerle yapılabildiği gibi lastik bant, pilastes topu ve çemberi ile de yapılabilir.

Peki, tüm bu faydaları size sağlayabilecek hem de muhafazakar kadınların hassasiyetlerin de göz önünde bulundurulduğu İstanbul’daki bayanlara özel pilastes salonlarını tanımaya ne dersiniz?

İstanbul Kadınlara Özel Pilates Salonları

Aysfit Studio

2014 yılında Ayşe Karahan tarafından kurulan Aysfit’in çıkış noktası, spor salonlarında bayanlara ayrı bir alan bulunmaması ve bunun yarattığı sıkıntılardan dolayı olmuş. İstanbul’un Üsküdar gibi merkezi bir lokasyonunda, yeşillikler içerisinde huzur bulabileceğiniz bir alana kurulu olan Aysfit’te pilatesin yanı sıra zumba, yoga, kickboks ve kardiyo da yapabilirsiniz. Hafta içi 09:00 – 20:00 saatleri arasında açık olan spor salonunun hafta sonu saatleri içinse kendileri ile iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Asyfit Studio Adresi

Kısıklı Mah. Turistik Çamlıca Cad. No:19 Üsküdar / İstanbul

Telefon: +90 216 505 10 89 / +90 532 478 99 32

B-FIT

Hemen hemen çoğu lokasyonda şubeleri bulunan B-fit de bayanlara özel spor salonları arasında yer alıyor. Arzu edenler gönül rahatlığıyla pilates egzersizini B-fit şubelerinde gerçekleştirebilirler.

İstanbul Bfit Pilates Salonu Adresleri

Club First Lady

Avrupa yakasında ikamet edenlerin kolaylıkla gidip pilatesini yapabileceği bir diğer salon ise Club First Lady…  Kadınların rahatlığı için her ayrıntının düşünüldüğü mekanda pilates dışında başka sporlar da yapabilirsiniz.

Club First Lady Telefon: 0212 405 07 50 / 0212 405 07 35

Adres: Site Plaza Bizimevler Ispartakule Mevkii Bahçeşehir İstanbul

Email: info@clubfirstlady.com

İstanbul Club First Lady Tüm Adresler

İstanbul Bayanlara Özel Spor Salonları, Adresleri ve Telefonları

İstanbul’a Yakın Kadınlara Özel Plaj Ücreti ve Telefonları

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.