Keratinin Saça Faydası Var mı? Keratin Nasıl Uygulanır?

keratin bakımı nasıl yapılır
keratin bakımı nasıl yapılır

Saç bakımı ile yakından ilgilenen kişilerin sıklıkla duyduğu keratin aslında nedir? Keratinin saçlara olan fayda ve keratin bakımı zararlarını, nasıl kullanılması gerektiğini sizler için yazdık.

Keratin Nedir ? 

Kadınların için cilt kadar önemli olan bir diğer şey elbetteki saçlarıdır. Bir kadının saçları isterse tesettürlü olsun isterse açık; bakımlı olmalıdır.  Saçların bakımlı, canlı ve sağlıklı olması kişiyi hem zihinsel hem de psikolojik olarak olumlu etkiler. Peki, saçların bu durumda olmasını sağlayan etmenler nedir?

Çoğu kadının saç denilince ilk aklına gelen keratin oluyor. Bilmeyenler için keratini, vücudumuzun kendi ürettiği bir protein olarak açıklayabiliriz. Saç ve tırnak oluşumuna katkı sağlayan keratin, aynı zamanda cildimiz için de oldukça önemlidir.

keratinin saça faydası varmı
keratinin saça faydası varmı

Keratinin Saça Faydaları Nelerdir?

Günümüzde maruz kaldığımız hava kirliliği, saçlara temas eden ve içeriği sağlıklı olmayan saç ürünleri, boya, röfle, ombre, fön ve maşa gibi işlemler saçları zayıf hale getiriyor. Bu da saçların cansız, dökülmeye, kopmaya meyilli bir halde olmasına sebebiyet veriyor.

Gücünü kaybeden saçları ise keratin bakımı kendine getiriyor. Keratin bakımı sayesinde saç yüzeyindeki problemler giderilirken aynı zamanda canlı, bakımlı ve sağlıklı görünüm sağlanıyor. Gücünü tamamlayan saçlar koruyucu bakım sonrası herhangi bir zarara karşı hazırlıklı oluyor.

Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

Çok merak edilen keratin bakımı nasıl yapılmalı?

İşlemi yaptıracağınız salona karar verdikten sonra burada önce saçlarınız yıkanır, sonrasında fön ile kurutulur. Devamında da saça keratin sürülür. Yani yüksek ısı ile saçlarınız düzleştirilir. Bu bakımlar ortalama üç ay kadar kalıcılığını korumakla birlikte, kişiye ve saçlarını kullanımına bağlı olarak da süre değişiklik gösterebilmektedir.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor.İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.