Jawline Nedir? Nasıl Uygulanır?

Son zamanların en popüler medikal estetik prosedürlerinden biri olan Jawline yani çene hattı dolgusu etkileyici ve karakteristik bir yüze kavuşma imkanı verdiğinden en sık tercih edilen yüz dolgusu çeşitleri arasında ilk sıralardadır. Dr. Ezgi Karavelioğlu, Jawline dolgusunun özellikle çene hattı bölgesinde sorunlar yaşayan, çene altında sarkmalar ya da çene hattı bölgesinde asimetri olan kişilerde etkili sonuçlar alınmasını sağladığını belirtti.

Çene ucundan kulak önlerine kadar uzanmakta olan mandibular kemik hatları boyunca yapılan dolgu enjeksiyonuyla yüzün her iki tarafı belirginleştirilebiliyor. Dr. Ezgi Karavelioğlu; çene hattının yüzün en çok dikkat çeken unsurlarından biri olmasının yanı sıra yüzün görünümü üzerinde de büyük etkisi olduğundan Jawline dolgusunun hem erkekler hem kadınlar arasında ilgi gördüğünün altını çizdi.

 

Jawline Dolgusu İle Daha Belirgin Bir Çene Hattına Kavuşabilirsiniz

Dr. Ezgi Karavelioğlu Jawline dolgusunun uygulama süreci hakkında merak edilenleri de anlattı: “Jawline dolgusu diğer birçok medikal estetik prosedür gibi lokal anestezi altında uygulanır. Kişi özelinde yapılan değerlendirmeden sonra yüzün anatomik yapısına ve hastanın ihtiyaçlarına göre dolgu enjeksiyonu yapılacak noktalar belirlenir. Çenede çok fazla ön planda olan noktalar dengelenerek daha yumuşak bir çene ve daha etkileyici bir görünüm elde edilir. Jawline dolgusunda hastaya çapraz bağ sayısı fazla, daha sıkı yapıda dolgu maddesi enjekte edilir. Bunun nedeni çene hatlarının belirginleştirilmesinin ve uygulama bölgesindeki dokuyla uyumun sağlanmasıdır. Aksi takdirde istenilen sonuca ve doğal bir görünüme ulaşmak mümkün olmayabilir.”

Jawline dolgusu sonrasında elde edilen sonucun kalıcılığı kişiden kişiye bazı etkenlere bağlı olarak 1 yıldır. İstenilen sonucun elde edilebilmesi için dolgu enjeksiyonu doğru bölgelere ve doğru dozlarla yapılmalıdır.

 

 

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

istanbul escort bayan