Koton’dan Türkiye’nin Metaverse Odaklı İlk Projesi

Koton, moda severleri keşfedilmemiş deneyimlere, heyecan veren yepyeni bir evrene davet ediyor; KotonVerse…Heyecan ve yeniliklerle dolu bu evrende Türkiye’nin MetaVerse odaklı ilk defilesi, ünlü moda influencer’ı Rachel Araz Kiresepi koleksiyonu ile hayata geçiyor. “Rachel Araz x Koton Virtual Runway” projesi Koton modası ile MetaVerse arasında köprü oluşturacak.

 

Ünlü moda influencer’ı Rachel Araz Kiresepi’ın hiperrealistik avatar karakteriyle koleksiyon imaj fotoğraflarının bir araya geldiği proje ile Koton, Türkiye’nin ilk Yaratıcı Teknoloji Ajansı ME ile güçlerini birleştirerek Türkiye’nin ilk Metaverse odaklı moda kreasyonunu moda tutkunlarıyla buluşturuyor. Rachel Araz Kiresepi etkileşime girdiği dünyada, tüm moda takipçileri için sürükleyici bir evrenin kapılarını aralıyor.

 

Modanın geleceği konusunda önemli ipuçları veren Koton’un öncü olduğu Rachel Araz x Koton Virtual Runway projesi Türkiye’de bir ilke imza atmanın yanı sıra MetaVerse’e uyumlu tasarımları, hiperrealistik avatarları, 3D optimize görselliği ve kreasyonun hikayesine dahil olma şansı gibi bir çok yeniliği barındırıyor. Proje gerçek dünyadaki stilin dijital dünyaya taşınması, kullanıcının alternatif bir evrende kendini farklı bir şekilde yansıtması konusunda yeni olanaklar yaratıyor.

 

Proje, ışıltısı, enerjisi, doğallığı ve deneysel moda anlayışıyla ünlü moda influencerı Rachel Araz Kiresepi’nin renkli dünyasından ilham alan Rachel Araz x Koton İlkbahar – Yaz 2022 koleksiyonuyla bu yazın enerjisinin dijital dünyaya taşındığı bir hikaye anlatıyor.

 

Koton projeyi henüz yalnızca bir başlangıç olarak adlandırıyor. KotonVerse’te  sürprizler, sektörü ileri taşıyacak yaklaşımlar ve MetaVerse’ün moda ile birleşeceği projeler hayat bulacak.

Aysha

Muhafazakar Moda ,Tesettürlü Bayan Kombinleri ,Kadın Sağlığı konulu aysha.com.tr sitesinin yöneticisidir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın