Hüzünlü Kırmızı: Bordo

Kırmızının hüzünlü halidir bordo… Asaleti ve asiliği, birlikte kullanıldığı renkle ne de güzel yansıtır. Tonları en zengin renklerden biridir; bakırdan vişne çürüğüne kadar geniş kullanımı, iddialı bir stilin en kilit rengidir.
Bordonun sarayların rengi olarak bilinir ve özellikle kraliçelerin giyimlerinde kullanarak güç mesajı verdikleri bilinir. Bu renk, bir kadının zarafetini yansıtan kırmızı ile gücünü ve hırsını yansıtan siyahın karışımından elde edilir. Ancak teknoloji ve modanın sınırsızlığında koyu kahve ile kırmızı karışımından elde edilen bordo da renk skalasını genişletmiştir.
 

bordo moda stil kadın

Gri, siyah, ekru, beyaz, haki ve lacivertle çok yakışan bordoyu daha iddialı bir görünüm için kamel, gece mavisi ya da turuncuyla da kombinleyebilirsiniz.

En çok yakıştığı renklerin gri ve siyah olduğunu kabul etmek gerek. Ceket, pantolon, etek ve elbise gibi deri parçalarda bordo rengin kullanımı da çok yaygın.
 

bordo moda stil kadın

Ayakkabı, takı ve çantalarda da bordo tercih ederseniz birçok farklı renkle kombin yapabileceğinizi göreceksiniz.  
 

bordo moda stil kadın

Sezonun trendi olan leopar desen ile bordo kullanımı da enfes bir iddia taşıyor.
Metalik renklerle uyumunu vurgulamaya gerek bile duymuyorum. Bordo ile kombinlenmiş metalik renk kıyafetlerin diğer renklerden çok daha tarz durduğunu ifade etmeliyim.
 

bordo moda stil kadın

Bordo ve hardal renk kullanımını öneririm. Özellikle gündelik kullanımda bordo-hardal-lacivert üçlemesi size İngiliz şıklığını yaşatır. Denimlerle bu kombini kullanabilirsiniz.
 

bordo moda stil kadın

Benim favorim tek renk kombinini, en çok bordoya yakıştırıyorum. Tek kural bordonun iddiasını bozmamak için ton farklarına dikkat etmelisiniz. Kahverengiye yakın bordo renk tonlarını, kırmızıya yakın bordo tonlarıyla karıştırmamalısınız.
 

bordo moda stil kadın

Geçen kıştan dolabınızda kalan tüm pudra kıyafetleri bordo ile canlandırabilirsiniz. Pudra ve bordo uyumu, siyah veya ekru renklerle de detaylandırılabilir.
 

bordo moda stil kadın

 
Kış gecelerinin şıklığını da abiyelerde bordo kullanarak yakalayabilirsiniz. Şifon ya da ipek kumaştan tek renk bir gece elbisesi, şıklığınızın imzası olacaktır.
 

bordo moda stil kadın

Koyu bir bordo ile narçiçeği neden olmasın. İddialı bir öğleden sonrası için özellikle triko ile bu renklerin kullanımı hem spor hem de çok şık oluyor.
 

bordo moda stil kadın

Yosun yeşilini çokça görmeye başladık, işte iddialı bir kombin önerisi daha… Bordo ve yosun yeşilini bir deneyin derim.
 

bordo moda stil kadın

Bordo, tüm aksesuarlarda ve giyimde favori rengim olmakla birlikte makyajdaki iddiasını da göz ardı edemeyeceğim. Sade bir makyaj, tek bir bordo ruj ya da oje ile nasıl da dikkat çekici hale gelir. Saçlarda her ne kadar bu yıl moda değilse de bordo kızıl renk, buğday tenlilere çok yakışır…
 

bordo moda stil kadın

 
 

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın