Meltem Özbek 2023 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu: “Genesis”

Meltem Özbek’in 2023 İlkbahar Yaz Koleksiyonu gün doğumundan günbatımına kadar akan zaman diliminden ilham alıyor.

Sonsuzluğun, sınırsızlığın içinde yükselen, büyüyen, şişen, genişleyen, değişen, titreşen galaksiler.. Büyük bir göksel okyanus arasında sürüklenen bir yıldız denizi ve bu denizin içinde bize en yakın yaşam kaynağı: Güneş.

Gün içindeki ısı ve renk değişimlerinin kadın bedeninin yaratımı, değişkenliği, zenginliği ve üretkenliği ile buluştuğu ilham notaları Meltem Özbek İlkbahar-Yaz koleksiyonunda hayat buluyor. Yeryüzünün oluşumundan beri hiç şaşmayan  ve insanlığı adeta büyüleyen günbatımı ve gün doğumu; yarattığı ışık ve renk şölenleri ile Meltem Özbek’in son koleksiyonunun ana temasını oluşturuyor. Koleksiyona ismini veren “Genesis” her daim yeniden oluşan, yaratılan ve dönüşen bir döngüye vurgu yapıyor. Günbatımı da gündoğumu gibi yeni bir başlangıç olan gecenin doğuşuna işaret ediyor.

Gündoğumu ve günbatımında denizden gökyüzüne renk geçişlerinin en yoğun yaşandığı anlar ve bu ana tanıklık eden yoğun duygular koleksiyonda göze çarpan degrade kumaşlarda hissediliyor. Parlak saten, pırıltılı detaylar ve gold aksesuarlar günün en güzel anı olan başlangıç ve bitişlere de bir saygı duruşu niteliğinde. 25 look ve 40 parçadan oluşan koleksiyonun renk paleti gökyüzünün tüm renklerinden yola çıkarak sarı, mavi, beyaz, pembe, yeşil ve siyahtan oluşuyor. Her sezon asimetrik detaylara yer veren tasarımcının bu koleksiyonunda öncekilere ek olarak ilk defa mayolara da yer verildi.

Aysha

Muhafazakar Moda ,Tesettürlü Bayan Kombinleri ,Kadın Sağlığı konulu aysha.com.tr sitesinin yöneticisidir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın