Neden Sokak Hayvanı Sahiplenmeliyim?

Sokakta zor şartlarda yaşayan sokak hayvanları kışın soğuktan yazın ise sıcaktan kaynaklanan kötü hava şartlarından dolayı zarar görebiliyorlar. Peki, neden sokak hayvanı sahiplenmelisiniz? İşte cevabı…

ONU SOKAĞIN KÖTÜ ŞARTLARINDAN KURTARMAK İÇİN

Gerek hava şartlarından gerekse maalesef hayvan sevmeyen ve zarar veren insanlardan kaynaklanan pek çok sebepten ötürü sokak hayvanları zarar görüyor. Oysa onların tek ihtiyacı beslenmek ve dinlenmek. Onlara zarar veren sokak ortamından onları kurtarabilir ve sahiplenerek daha sağlıklı bir ortamda yaşamalarını sağlayabilirsiniz.

 

SORUMLULUK DUYGUSU AŞILARLAR

Sokak hayvanlarına sadece siz değil onlarda size fayda sağlar. Mesela daha önce hiç çocuk büyütmemiş ve bu duygunun getirdiği sorumlulukla hiç karşılaşmamışsanız sokak hayvanı sahiplenerek bu duyguyu derinden öğrenebilirsiniz.

 

ÇOCUKLARINIZA ONLARDAN KORKMAMAYI VE SEVEREK DOST OLABİLECEKLERİNİ GÖSTEREBİLİRSİNİZ

Özellikle çocuklar sokak hayvanlarıyla sürekli zaman geçirmedikleri için başta fazla korkabilir ve bu onlar için bu fobiye dönüşebilir. Bunun için sokak hayvanı sahiplenerek hem çocuğunuza ondan korkmamayı hemde ona iyi bir dost edinebilirsiniz.

 

 

 

 

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın