Özel Günlerde Nasıl Makyaj Yapılmalı?

Güzel bir akşam yemeğinde ya da özel bir davette, hepimiz öncelikli olarak kıyafet seçimine özen gösteririz fakat, kıyafet seçimi tek başına yetmez.Doğru uygulanmış bir gece makyajı, şıklığı tamamlamada yardımcı olacaktır.Bütün  gece dikkat çekici,ı şıl ışıl parlayan,parmakla gösterilen, gecenin yıldızı olmak istiyorsanız, adım adım neler yapmamız gerektiğini, beraber inceleyelim.

KEDİ GÖZÜ MAKYAJI:

Kedi gözü makyajı hiçbir zaman modası geçmeyen,göz şeklinin daha da belirginleşmesinde ve daha dikkat çekici bakışlar elde edilmesinde büyük rol oynar. İnce, kalın, kuyruklu, kuyruksuz bir çok farklı  şekillerde uygulanabilen eyelinerı, öncelikle gözün üst kısmına kalem gibi çekip,sonrasında kuyruk kısmını oluşturmamız bizlere her zaman kolaylık sağlayacaktır.

MAVİ TONLAR:

Seneler önce hepimiz mutlaka mavi kalem, mavi far kullanmışızdır. Şimdi eski günlere biraz geri dönmeye ne dersiniz? Mavi tonlarda yapılan göz makyajları, sizi hem iddialı hem de feminen gösterecektir. Gözlerin üzerine kullanılan mavi ışıltılı far, aynı tonlarda eyeliner ve takma kirpik etkili bir rimel, göz makyajını, ön plana çıkaracaktır. Hatta bu sezon farlarını, göz altına kalem şeklinde uygulamak, dikkat çekici bakışlar elde etmeyi de sağlayacaktır.

BORDO EYELINER:

Artık sadece bir göz kalemi kullanmıyoruz. Hatta ben diyorum ki, siyah bir eyeliner çekip ,üstüne ince bir şekilde bordo tonlarında bir eyeliner kullanımı, dikkat çekici bakışlar elde etmede yardımcı olacaktır.

RİMELLER:

Bu sezon olağanın dışında renkli rimeller, takma kirpik etkisi oluşturan rimeller hatta renkli takma kirpikler, gece makyajınıza damga vuracaktır. Eğer  renkli kirpikler kullanacak olursanız,yoğunluğu sadece gözlere vermek daha etkili olacaktır.

KIRMIZI RUJ:

Kırmızı ruj her zaman çok iddialı bir parçadır. Kırmızı ruj tercih ederken, kalıcılığı yüksek bir ürün olmasına dikkat edilmelidir.Eğer daha düzgün bir şekilde sürebilmek istiyorsak, dudak kenarlarına kontur çekerek, hem dudakların çizgisini daha belirgin bir hale getirmiş oluruz, hem de düzgün bir görünüm elde etmiş oluruz.

ALLIK:

Genellikle makyajın son adımlarından biri olan allıklar, cilde uygun bir ton seçildiğinde makyajla tam uyumlu bir bütünlük elde etmemize yardımcı olduğu gibi, daha canlı, daha dinamik  bir görüntü elde etmemize yardımcı olur.Tabi ki  özel gecelerde kullandığımız allık, günlük hayatta kullandığımızdan daha parıltılı olmalıdır. Bunun için krem allıklar, stikler, plitterlar tercih etmekte mümkün.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

istanbul escort bayan