Pandemi Olsa Da Bayram Ruhunu Doyasıya Yaşamalı ve Çocuklarımıza Yaşatmalıyız

Ramazan bayramına son gün… Tüm heyecanlı bekleyişler, bayramın o getirdiği mutluluk ve sevdiklerimizle kavuşma umudu yarın son buluyor. Fakat her bayram gibi bu bayram sevdiklerimizle kavuşma fırsatını bulamayacağız. Yine de çocuklarımız için bu bayramı tüm heyecanıyla beklemeli, huzurla kutlamalıyız.

 

ÇOCUKLARINIZA BAYRAM HEDİYESİ VERİN

Bu bayram ailemizden uzak, mesafeli olsak da çocuklarımıza bu hissiyatı vermemeli, eskiden ailemizle yaşadığımız bayramları yaşar gibi doyasıya yaşamalıyız. Çocuklarımıza bu bayramın önemini bildirmek için onlara hediye almalı ve bayram geldiğinde bizim gibi aynı heyecana kavuşmalarını sağlamalıyız.

 

BAYRAMIN ÖNEMİNİ ÇOCUKLARIMIZA ANLATMALIYIZ

Pandemi nedeniyle akraba ziyaretlerinden uzak kalsak da çocuklarımıza ailenin ziyaret edilmesini, her bayram sevdiklerimizle beraber olmamız gerektiğini ve bayramın önemini mutlaka anlatmalıyız. Biz çocukluğumuzu düşündüğümüzde en mutlu anlarımızı bayramlarda buluyorsak aynı mutluluğu çocuklarımıza da yansıtmalı ve onlara güzel hatıralar bırakmalıyız.

 

BAYRAMDA DEĞERLERİMİZİ BİR KEZ DAHA HATIRLAMALI, HATIRLATMALIYIZ

Özellikle bayramlarda sadece ailemizle değil, komşularımızla ve tüm sevdiklerimizle beraber olmalı kısacası toplumla bütün olmalıyız. Bayram geleneğinin devam etmesi, toplumun ortak kültürlerinin de devam etmesi açısından çok önemli olduğunu hatırlamalı ve etrafımızdakilere de hatırlatmalıyız.

İrem U.

Aysha Dergi Yazı İşleri Müdürü olan İrem Uluerciyes, moda, güzellik, stil, güncel konularda yazılar yazıp, alanında uzman isimlerle röportajlar gerçekleştirmektedir.

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın