Plajlarda Kadın Özgürlüğü

Kadınların hassasiyetleri doğrultusunda deniz tatili yapabilmeleri artık daha kolay!

Türkiye’de alternatif tatilin önemli unsurlarından biri olan kadın plajları sayısı son yıllarda artarak 28’e yükseldi. Akdeniz, Ege, Marmara ve Karadeniz kıyılarındaki kadın plajları sıcak havalarla birlikte çok yoğun ilgi görüyor.

İmaj Fabrikası Yayınları’ndan çıkan Kadın Plajları Rehberi isimli kitap da bu konuda kadınları bilgilendiriyor. Rehbere göre Antalya, İzmir, Muğla, İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Yalova, Bursa, Balıkesir, Ordu, Samsun, Düzce ve Trabzon’daki plajların 11’i belediyeler, 5’i lüks oteller, 10’u özel işletmeciler tarafından hizmete açıldı. Kalan iki plaj ise eskiden beri kadın plajı olarak kullanılıyor.

MARMARA BÖLGESİ BAŞI ÇEKİYOR

Marmara Bölgesi 14 kadın plajı ile bu konuda başı çekiyor. Marmara’yı altı plajla Karadeniz, beş plajla Akdeniz izliyor. Üç kadın plajının bulunduğu Ege dördüncü sırada. En çok kadın plajı bulunan iller ise Yalova (altı plaj) ve Antalya (beş plaj).

TÜM HASSASİYETLER GÖZETİLİYOR

Ayrıca kitapta bütün personeli kadınlardan oluşan kadın plajlarına nasıl gidileceğinden orada sunulan hizmetlere, plajların telefon numaralarından handikaplarına kadar merak edebileceğiniz pek çok bilgi yer alıyor.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın