Pürüzsüz ve Lekesiz Bir Cilt İçin Öneriler

Sıkı ve Temiz Bir Cilt İçin

Güne başlarken en önemli adımın temizlik olduğunu biliyoruz. Nemlendirme aşamasından önce, cilt üzerinde kalan son atıkları temizlemek için tonik kullanılması öneriliyor. Ayrıca tonik işlemiyle gözeneklerde sıkıştırılmış oluyor. Uzmanların tavsiyesine göre akneli ciltlerde ve yağlı ciltlerde hafif alkol bulunduran toniklerin kesinlikle kullanılması gerekiyor. Kuru cilt tiplerinde ise tonik kullanılmasına gerek görülmüyor.

Tonik Nasıl Uygulanmalı?

Yüz temizliğinizi yaptıktan sonra (tercih ettiğiniz bir ürünle yıkadıktan sonra) toniği pamuğa dökün ve yavaşça bastırmadan cilt üzerinde gezdirin.

Aynı zamanda tonik cildin genç kalmasını sağlar. Toniğin içerisinde bulunan maddeler sayesinde cildin sağlığı ve güzelliği korunur. Siz de kendi toniğinizi kendiniz yapabilirsiniz. Gül suyu, salistik asit ve maden suyu karışımları gibi ürünlerle toniğinizi sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.