Rengi Solan Cildinize Işık Katın

Yaşlandıkça doğal cilt rengimiz solar, dudak rengimiz daha az belirgin hale gelir, cilt rengimiz de canlılığını kaybeder. Allık ve ruj, solan bir cilde gençlik aşılayabilir, çizgileri yumuşatabilir ve gençlik dolu bir ışıltı sağlayabilir.

Doğru Ruj Seçimi Nasıl Yapılır

Ancak yaşlanmaya başladığımızda makyaj uygulama tekniklerimizi de değiştirmek zorundayız. 35 yaşından sonra yağlı dokularımızı kaybetmeye başlarız, onların doldurdukları yerlerde artık çukurlar oluşmaya başlamıştır. Bu yüzden de allığı artık yüzün ortasına ve yanakların çıkık olan yerlerine sürmek daha uygun olacaktır.

Cildinizi nemlendirin ve çizgilerle cilt rengini gözden uzak tutan, ışığı yansıtan bir fondöten uygulayın. Lekeleri ve gölgeleri kapatmak için hafif yansıtıcı bir kapatıcıyı ince bir fırçayla uygulayın. Hafif bir pudrayla fondöteni sabitleyin ama ince çizgilere yerleşmemesi için çok bol kullanmayın. Pudra, doğru kullanılmadığı takdirde çok yaşlı gösterebilir. Kadife bir pedi yüzünüzde yuvarlayarak fazlalıkları alın.

Yüzünüze anlam kazandırmak için kirpiklerinizi vurgulayın, özellikle de kirpikleriniz renklerini kaybetmişlerse. Rimel kullanmadan önce kirpiklerinizi kıvırın. Kıvırıcıyı gözün altında tutarak üst kirpiklerinizi iki kenarın içine yerleştirin ve kıvırıcının kanatlarını kapatıp biriki saniye sıkılı tutun. Son olarak üst kirpiklerinizi aşağıdan yukarı ve alt kirpiklerinizi de yukarıdan aşağıya doğru olmak üzere rimelleyin. Alt kirpiklerinize daha az rimel sürün.

Rengi solan cildinize bir gençlik ışıltısı katmak için allık kullanın. Toz allıklar olgun ciltlerde çok sert durabilirler. Onun yerine kolaylıkla kayan krem allığı tercih edin.

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor.İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.