Ruj Kimlere Yakışır: Ruj Seçimi Nasıl Yapılır, Çeşitleri Neler

Ruj Kimlere Yakışır?

Pek çok kadın gerek günlük hayatında gerekse özel ve önemli günlerinde makyaj yapmayı tercih eder. Hatta bazı kadınlar için makyaj bir zevk, olmazsa olmazdır. Makyajın vazgeçilmezi, tamamlayıcısı ise rujdur. Hatta genel olarak komple makyajdan hoşlanmasa, günlük hayatında tercih etmese bile yalnızca ruj kullanmayı seven kadınlar vardır.

Ruj; dudakları renklendirmek, daha canlı göstermek, dudakları daha belirgin ve dolgun göstermek için kullanılan bir makyaj malzemesidir. Açıktan koyuya birçok farklı tonunu bulabileceğiniz rujun aynı zamanda farklı dokuları da mevcuttur. Bir rujun bir kadına yakışıp yakışmayacağını anlamak, doğru ruj seçimi yapmak için cilt alt tonuna bakılması çok önemlidir. Cilt alt tonunuzu bilirseniz size uygun tonu bulup kullanmanız daha kolay olacaktır. Doğru ruj tonu ile de oldukça canlı ve güzel görünümler elde etmeniz mümkün olabilir.

Cilt alt tonunuzu belirlemenin de birkaç yolu bulunmaktadır. Bunlardan en pratik olanı damar rengi üzerinden cilt tonunuzu bulmaktır. Gün ışığında bileğinizdeki damarlara baktığınızda yeşil renk görüyorsanız sıcak alt tonlu, mavi renk görüyorsanız soğuk alt tonlu, hem mavi hem yeşil renklerin ikisini birden görüyorsanız nötr cilt alt tonlusunuz demektir. Cilt alt tonunuzu belirlediniz, sıra geldi size hangi ruj renklerinin uygun olduğunu bulmaya.

Doğru Ruj Seçimi Nasıl Yapılır

Eğer soğuk alt tonlu bir cildiniz varsa; pembe renk ve tonları, mavi alt tonlu kırmızılar, soğuk nude renkler ve bordo renkleri tercih etmelisiniz.

Eğer sıcak alt tonlu bir cildiniz varsa; vişne tonları, şeftali tonları, sıcak kırmızılar, mercan tonları ve sıcak nude renkler size çok yakışacaktır.

Eğer nötr alt tonlu bir cildiniz varsa ve ruj kullanmayı seviyorsanız şanslı olduğunuzu bilmelisiniz çünkü siz tüm bu güzel renkleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Cilt alt tonlarını ve uygun olan ruj renklerini inceledik. Şimdi de pek çok rengine ulaşabileceğimiz bu malzemenin çeşitleri nelerdir onları görelim.

Ruj Seçimlerini Detaylı İncelemek İçin Sayfalarımızı Ziyaret Edebilirsiniz!

Mor Renk Ruj Kimlere Yakışır: Ton Seçimi Nasıl Olmalı

Ten Rengi Ruj Kimlere Yakışır?

Koyu Renk Ruj Kimlere Yakışır: Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli

Vişne Çürüğü Ruj Kimlere Yakışır: Hangi Cilt Tonuna Uygundur

Bordo Renk Ruj Kimlere Yakışır: Hangi Cilt Tonuna Uygundur

Mercan Renk Ruj Kimlere Yakışır

Kırmızı Renk Ruj Kimlere Yakışır: Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür

Siyah Ruj Kimlere Yakışır: Siyah Ruj Makyajı Nasıl Yapılır

Turuncu Ruj Kimlere Yakışır: Turuncu Ruj Makyajı Nasıl Yapılır

Pembe Ruj Kimlere Yakışır: Pembe Ruj Tonu Seçimi

Şeftali Rengi Ruj Kimlere Yakışır?

Ruj Çeşitleri Nelerdir?

Klasik Ruj Nedir

Kalıcılığı az olan, renk skalası oldukça geniş olan standart ruj tipidir. Rengi tüm gün dudaklarınızda tutabilmek için gün içinde sıklıkla tazelenmesi gerekir.

Mat Ruj Nedir

Parlak dudaklar sevmeyenler için güzel bir alternatif olan bu ruj tipi pürüzsüz ve nem problemi olmayan dudaklara sahip kadınlar tarafından tercih edilmelidir çünkü dudakları kurutma eğilimi vardır. Kurumaya meyilli dudakları olanlar yine de mat ruj kullanmayı seviyorlarsa rujun altına mat dokuyu bozmayacak şekilde nemlendirici uygulayarak bu rujları tercih edebilirler. Mat rujların likit olanları da mevcuttur. Kalıcılığı yüksektir.

Dudak Parlatıcılar

Parlak ve ıslak bir görünüm veren dudak parlatıcılar kuru dudak yapısına sahip olanların tercih edebileceği türden rujlardır. Renksiz olabileceği gibi renkli çeşitleri de vardır. Kalıcılığı azdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kemik Gözlük Kimlere Yakışır: Nasıl Kombinlenir

Pilot Gözlük Kimlere Yakışır: Pilot Gözlük Renkleri Neler

Yuvarlak Gözlük Kimlere Yakışır: Yuvarlak Gözlük Kombin

İmaj Gözlükleri Kimlere Yakışır: Nasıl Kombinlenmeli

Aviator Gözlük Nedir: Kimlere Yakışır, Nasıl Kombinlenir?

Siyah Çerçeveli Gözlük Kimlere Yakışır

Çerçevesiz Gözlük Kimlere Yakışır

Ayşe Özgün

Moda ve alışveriş kategorilerinde trend stiller ve markalardaki indirimler, kampanyalar hakkında bilgiler sunar. Sağlık uzmanı olan editörümüz uzmanlaştığı alanlarda farkındalık yaratmayı hedefliyor. İletişim: ayse.ozgun@aysha.com.tr

Henüz Yorum Yok

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.